Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
13. marts, 2014
Drukāt

Lietuvā iežogo cūku mēra apdraudētos mežus

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuva plāno iežogot Āfrikas cūku mēra apdraudētos mežus valsts dienvidos, lai novērstu iespējamo šīs slimības izplatību. Lietuvas Zemkopības ministrija pēc Pārtikas un veterinārijas dienesta lūguma papildus atvēlējusi šim mērķim 1,9 miljonus litu (551 000 eiro), kas paredzēti žoga ierīkošanai ap trim mežu masīviem Alītas un Varēnas rajonos.

“Ceram, ka žogs apturēs meža dzīvnieku migrāciju un neļaus cūku mērim izplatīties tālāk Lietuvā,” sacījis zemkopības ministrs Vigilijs Jukna. Āfrikas cūku mēris 24. janvārī tika konstatēts divām Lietuvas dienvidos nošautām mežacūkām. Dažas dienas vēlāk sešu pašvaldību teritorijā tika izsludināta ārkārtējā situācija. Slimības skartajos rajonos pie ceļiem izliktas brīdinājuma zīmes un barjeras, tiek veikti dezinfekcijas pasākumi, bet vietējiem lauksaimniekiem uzdots savas cūkas nokaut, maksājot par to valsts kompensācijas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7.7
Alūksne +4.4
Daugavpils +5.6
Saldus +9.2
Liepāja +9.5
Jelgava +7.6
Ventspils +8.6
Limbaži +6
Madona +5.0
Rēzekne +4.6
Kolkas rags no putna lidojuma: Retā parādība var ietekmēt pat jūras mirušās zonas (2)Tādi brīnumi iepriekš nav redzēti, joprojām iedzīvotājus pārsteidz jūras atkāpšanās, kas paver interesantus un neparastus skatus. Vides eksperti skaidro, ka šādai parādībai
Draugiem Facebook Twitter Google+