×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

“Ig Nobel” šogad: Kāpēc uz grauzdiņiem redz Jēzu, kuri ir lielākie narcisi un kas notiek kaķu saimnieku galvā

Publicitiātes fotoPublicitiātes foto

Pagājušajā nedēļā Hārvarda Universitāte pasniegusi ikgadējās “Ig Nobel” balvas par dīvainākajiem zinātniskajiem atklājumiem.

24.”Ig Nobel” ceremonijā Kembridžā, Masačūsetsas štatā, apbalvojumus pasniedza īsto Nobela prēmiju laureāti.

Ar balvām godināti “sasniegumi, kas vispirms liek smieties, bet pēc tam aizdomāties”, sacīja pasākuma rīkotāji.

Fizikas kategorijā tika apbalvoti japāņu zinātnieki, kuri izmērījuši, cik liela berze rodas starp kurpi un banāna mizu, kā arī mizu un grīdu, kad cilvēks uzkāpj uz zemes nomestai augļa mizai.

Tikmēr par atklājumiem neirozinātnē tika godināti pētnieki no Ķīnas un Kanādas. Viņi mēģināja saprast smadzenēs notiekošos procesus, kuru rezultātā cilvēki ierauga Jēzus Kristus attēlu apgrauzdētā maizē.

Austrālijas, Lielbritānijas un ASV zinātnieki dala “Ig Nobel” balvu psiholoģijā par pētījumu, kurā izrādījās, ka cilvēki, kas regulāri vēlu iet gulēt, ir lielāki narcisi, prasmīgāki manipulētāji un ar izteiktākām psihopātiskām nosliecēm nekā tie, kuri pieraduši doties pie miera agri.

Savukārt balvu sabiedrības veselības kategorijā saņēma Čehijas, Indijas, Japānas un ASV zinātnieku kopīgs pētījums par to, vai būšana kaķa saimniekam kaitē garīgajam stāvoklim.

Ar “Ig Nobel” balvu bioloģijā tika apbalvots Čehijas, Vācijas un Zambijas pētījums, kurā tika dokumentēts, ka suņi vislabprātāk urinē, pagriezuši ķermeni paralēli Zemes ģeomagnētiskā lauka līnijām virzienā no ziemeļiem uz dienvidiem.

Mākslas balva tika Itālijai, kas izmērīja relatīvās ciešanas, kas rodas no skatīšanās uz neglītām gleznām.

Ekonomikas balvu saņēma Itālijas Nacionālais statistikas institūts, kas aprēķināja ekonomisko rādītāju kāpumu, iekļaujot ieņēmumus no prostitūcijas, kontrabandas, narkotiku tirgošanas un citām nelikumīgām darbībām.

Indijas un ASV zinātnieki, kas atklāja deguna asiņošanas apturēšanas metodi ar kūpinātas cūkgaļas strēmelīšu palīdzību, dalīja “Ig Nobel” balvu medicīnas kategorijā.

Savukārt Vācijas un Norvēģijas pētnieki ieguva arktiskās zinātnes balvu, pētot, kā ziemeļbrieži reaģē uz polārlāču kostīmos ieģērbtiem cilvēkiem.

Spāņu zinātnieki tika apbalvoti ar “Ig Nobel” balvu uzturzinātnē. Tie bija meklējuši veidu, kā no zīdaiņu izkārnījumiem iegūt pienskābās baktērijas un izmantot kā probiotiskās kultūru aizsācēju fermentētu desiņu ražošanā.

Zinātniekiem, kas par saviem līdzekļiem bija ieradušies uz apbalvošanas ceremoniju, tika dotas 60 sekundes pateicības runai.
Pasākumā notika operas “What’s Eating You” pirmizrāde. Tajā vēstīts par cilvēkiem, kas pārstājuši ēst, tā vietā uzņemot ķermenim nepieciešamās barības vielas tablešu veidā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+