Mobilā versija
+5.7°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
10. decembris, 2013
Drukāt

Igauņa Tīta Aleksejava romāns par Pirmo krusta karu — latviešu valodā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 14.decembrī, pulksten 17:00 grāmatu un kultūrpreču mājā ”NicePlace Mansards” Rīgā notiks igauņu rakstnieka un viduslaiku vēsturnieka Tita Aleksejeva romāna ”Svētceļojums. Stāsts par Pirmo krusta karu” atvēršana.

”Grāmata ļauj atskatīties uz Eiropas vēsturi un kristietībā centrētas sabiedrības vērtībām, iedzīvojoties ļoti spilgta varoņa tēlā. Dodamies līdzi svētceļnieku pūlim Pirmajā krusta karā, lasītājs ne vien aiziet no tagadnes daudzvērtību brikšņiem, bet arī uzasina savu skatienu, lai vērtos tagadnē un nākotnē, – vai cilvēka prāts ir kļuvis brīvāks, vai indivīda brīvība noteiktas kultūras un reliģijas ietvaros ir iespējama,” portālam ”LA.lv” pastāstīja apgāda ”Mansards” pārstāvji.

Autors Aleksejevs kā viduslaiku vēstures speciālists lielākoties interesējies ar Tuvajiem Austrumiem. Triloģijas par Pirmo krusta karu pirmā daļa iznāca 2008.gadā. Otrā daļa ”Stiprā pilsēta” iznāca 2011.gadā.

 2010. gadā romānam „Svētceļojums” piešķirta Eiropas Savienības Literatūras balva. Romānu no igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga. Tulkojumi iznākuši vai drīzumā iznāks arī somu, ungāru, itāļu, bulgāru un čehu valodā.

Grāmata latviešu valodā tulkota ar Eiropas Komisijas programmas „Kultūra” finansiālu atbalstu.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (1)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+