×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

Igauņa Tīta Aleksejava romāns par Pirmo krusta karu — latviešu valodā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 14.decembrī, pulksten 17:00 grāmatu un kultūrpreču mājā ”NicePlace Mansards” Rīgā notiks igauņu rakstnieka un viduslaiku vēsturnieka Tita Aleksejeva romāna ”Svētceļojums. Stāsts par Pirmo krusta karu” atvēršana.

”Grāmata ļauj atskatīties uz Eiropas vēsturi un kristietībā centrētas sabiedrības vērtībām, iedzīvojoties ļoti spilgta varoņa tēlā. Dodamies līdzi svētceļnieku pūlim Pirmajā krusta karā, lasītājs ne vien aiziet no tagadnes daudzvērtību brikšņiem, bet arī uzasina savu skatienu, lai vērtos tagadnē un nākotnē, – vai cilvēka prāts ir kļuvis brīvāks, vai indivīda brīvība noteiktas kultūras un reliģijas ietvaros ir iespējama,” portālam ”LA.lv” pastāstīja apgāda ”Mansards” pārstāvji.

Autors Aleksejevs kā viduslaiku vēstures speciālists lielākoties interesējies ar Tuvajiem Austrumiem. Triloģijas par Pirmo krusta karu pirmā daļa iznāca 2008.gadā. Otrā daļa ”Stiprā pilsēta” iznāca 2011.gadā.

 2010. gadā romānam „Svētceļojums” piešķirta Eiropas Savienības Literatūras balva. Romānu no igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga. Tulkojumi iznākuši vai drīzumā iznāks arī somu, ungāru, itāļu, bulgāru un čehu valodā.

Grāmata latviešu valodā tulkota ar Eiropas Komisijas programmas „Kultūra” finansiālu atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+