Laukos
Bizness

Igauņi par 2 miljoniem eiro plāno būvēt griķu ražotni Liepājā 0

Foto LETA

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) teritorijā SIA “Buckwheat Baltics”, kas pieder Igaunijas pilsonim, plāno celt griķu ražotni, projektā ieguldot apmēram divus miljonus eiro.

Kā informē LSEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe, “Buckwheat Baltics” tuvāko divu gadu laikā Dūņu ielas industriālajā parkā, Dūņu iela 5, Liepājā plāno izveidot lauksaimniecības produkcijas pārstrādes ražotnes un noliktavas kompleksu, kas pēc biznesa plāna ir griķu ražotne.

“Uzņēmums rezervēja vietu industriālajā teritorijā, ko par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļiem pilsēta sagatavoja uzņēmējiem. Viņi nāca ar nomas līguma piedāvājumu, ir izpildījuši rezervācijas līgumā noteiktās prasības, ka jāsagatavo būvniecības pieteikums minimālajā sastāvā un jāsniedz būvvaldē. Lieliem soļiem projekts virzās uz priekšu,” teica Ratniece-Kadeģe.

Uzņēmumam vēl ir jāsaņem būvatļauja un tiklīdz tas būs paveikts, visticamāk, sāksies būvdarbi. Nākošā gada otrajā pusē kompānija plāno sākt ražošanu. Divu gadu laikā “Buckwheat Baltics” plāno sasniegt apmēram 15 miljonu eiro apgrozījumu un nodrošināt 27 jaunas darbavietas.

“Buckwheat Baltics” ir piešķirts arī LSEZ kapitālsabiedrības statuss, kas ļauj kompānijai saņemt likumā noteiktos atvieglojumus.

Iesniegumu ar lūgumu noslēgt ilgtermiņa nomas līgumu ar apbūves tiesībām būvprojekta “Noliktavas un ražotne Dūņu ielā 5, Liepājā” realizēšanai, apsaimniekošanai un komercdarbības veikšanai LSEZ pārvalde no “Buckwheat Baltics” saņēma šā gada 5.jūnijā. LSEZ pārvaldē iesniegts arī Liepājas pilsētas Būvvaldes pozitīvs atzinums par izstrādāto būvprojektu minimālā sastāvā.

Izvērtējot iesniegtos dokumentus un balstoties uz normatīvajiem aktiem, LSEZ valde izlēma slēgt ar “Buckwheat Baltics” nekustamā īpašuma ar platību 23 740 kvadrātmetri ilgtermiņa nomas līgumu ar apbūves tiesībām uz 30 gadiem būvprojekta realizēšanai, kā arī attiecīgā zemesgabala apsaimniekošanai un komercdarbības veikšanai. LSEZ pārvaldes noteiktā nomas maksa ir 0,025 eiro par vienu kvadrātmetru mēnesī bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Buckwheat Baltics” ir reģistrēts 2017.gada 18.aprīlī un kompānijas pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kompānija pilnībā pieder Igaunijas pilsonim Sergejam Puhno.

LA.lv