×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
27. jūnijs, 2017
Drukāt

Igauņi pirmie ielās izlaidīs robotus (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Igaunijā somas un sīkpakas piegādās roboti-pašgājēji.

Igauņu kompānija “Starship Technologies”, kuru dibinājuši bijušie “Skype” radītāji, pievēršoties sauszemes piegādes tehnoloģijām, saņēmusi Igaunijas valdības atļauju sākt robotu-pašgājēju piegādes pilsētās.

Robotu piegādes notiks pa ietvēm, bet paredzēts, ka visbiežāk roboti piegādās pārtikas preces un siltas pusdienas uz biroju telpām pilsētu centros. Igaunija līdz ar to kļuvusi par pirmo valsti Eiropas Savienībā, kas atļāvusi autonomu robotu piegādes. Noteikti gan arī ierobežojumi – roboti nevarēs būt augstāki par vienu metru, kā arī tas nevarēs būt garāks par 1,2 metriem. Tāpat robota svars nedrīkstēs pārsniegt 50 kilogramus. Robotam ir jābūt baltam, ar gaismām priekšā un sarkaniem atstarotājiem aizmugurē. “Starship Technologies” veidotie pašgājēji ir nelieli, autonomi piegādes transporta līdzekļi, kas paredzēti aptuveni divu iepirkumu somu vai vairāku sīku paku pārvadāšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Domāju, ka tūdaliņi šo naudu jau sen izsnieguši sev prēmijās un pabalstos, tāpēc mums tikai pacels nodokļus

    • +++ nekustamā īpašuma nodoklis vienīgajam īpašumam nav ne Lietuvā, ne Igaunijā, tur tikai mūsu patriotiskā valdība darbojas.

Draugiem Facebook Twitter Google+