Latvijā
Novados

Kaimiņi plūst arī uz Valmieru: igauņi pērk spaiņus un stādus 16

Foto – Shutterstock

Igauņi uz Latviju brauc pirkt ne tikai alkoholu, bet arī saimniecības preces, būvmateriālus un stādus, tā Latvijas Radio šorīt pastāstīja laikraksta “Liesma” žurnāliste Ilze Kalniņa.

Pēc I. Kalniņas stāstītā, paši igauņi neslēpj, ka mērķtiecīgi brauc uz Latviju iepirkties, jo cenas esot zemākas. Tāpēc kaimiņvalsts iedzīvotāji dodas ne tikai uz Valku, bet arī Valmieru.

Nav sestdienas, kad tirgū neskanētu igauņu valoda, atzīmē avīzes “Liesma” žurnāliste. Kundzes, kuras Valmieras tirgū strādā regulāri un pārdod pašu izaudzēto, zināja teikt, ka igauņi jau sen vairs nebrauc pie mums, lai lētāk nopirktu vien grādīgās dziras.

Piemēram, Valmierā par begoniju podu prasīti 10, 15 eiro, taču Igaunijā divtik. Arī “Depo” prīmulas maksājušas 85 centus, bet kaimiņu veikalā — par 2,80.

Avīze “Liesma” apzinājusi arī saimniecības preču veikalus Rūjienā un Strenčos.

“Jūs sakāt, ka daudz igauņu pērkas Valmierā, taču Strenčos ir tieši tāpat,” vietējam laikrakstam sacīja “Valrek” Strenču veikala vadītāja Aira Priedīte un piebilda, ka uz Strenčiem iepirkties brauc ne tikai tuvējie kaimiņi no Valgas.

Uzņēmēji savukārt neslēpj, ka igauņu pircēji palielina preču apgrozījumu, vairo peļņu un tas ir labi tieši vietējiem iedzīvotājiem, jo tirgotāji aicina darbā vairāk strādājošo.

Vietējā avīzē “Liesma” žurnāliste secina: “Bija laiki, kad valmierieši pēc desām steidza uz Valgu vai Meizakilu, zinādami, ka tur tās būs plauktā un varēs nopirkt. Pašlaik igauņi vērtē, ka, ja nu ne gluži no pašiem Igaunijas ziemeļiem, tad no tuvējām pilsētām, arī Tartu, Pērnavas un pat Tallinas nav neizdevīgi atbraukt un vajadzīgo nopirkt Latvijā.”

LA.lv