×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. augusts, 2017
Drukāt

Kaimiņi plūst arī uz Valmieru: igauņi pērk spaiņus un stādus (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Igauņi uz Latviju brauc pirkt ne tikai alkoholu, bet arī saimniecības preces, būvmateriālus un stādus, tā Latvijas Radio šorīt pastāstīja laikraksta “Liesma” žurnāliste Ilze Kalniņa.

Pēc I. Kalniņas stāstītā, paši igauņi neslēpj, ka mērķtiecīgi brauc uz Latviju iepirkties, jo cenas esot zemākas. Tāpēc kaimiņvalsts iedzīvotāji dodas ne tikai uz Valku, bet arī Valmieru.

Nav sestdienas, kad tirgū neskanētu igauņu valoda, atzīmē avīzes “Liesma” žurnāliste. Kundzes, kuras Valmieras tirgū strādā regulāri un pārdod pašu izaudzēto, zināja teikt, ka igauņi jau sen vairs nebrauc pie mums, lai lētāk nopirktu vien grādīgās dziras.

Piemēram, Valmierā par begoniju podu prasīti 10, 15 eiro, taču Igaunijā divtik. Arī “Depo” prīmulas maksājušas 85 centus, bet kaimiņu veikalā — par 2,80.

Avīze “Liesma” apzinājusi arī saimniecības preču veikalus Rūjienā un Strenčos.

“Jūs sakāt, ka daudz igauņu pērkas Valmierā, taču Strenčos ir tieši tāpat,” vietējam laikrakstam sacīja “Valrek” Strenču veikala vadītāja Aira Priedīte un piebilda, ka uz Strenčiem iepirkties brauc ne tikai tuvējie kaimiņi no Valgas.

Uzņēmēji savukārt neslēpj, ka igauņu pircēji palielina preču apgrozījumu, vairo peļņu un tas ir labi tieši vietējiem iedzīvotājiem, jo tirgotāji aicina darbā vairāk strādājošo.

Vietējā avīzē “Liesma” žurnāliste secina: “Bija laiki, kad valmierieši pēc desām steidza uz Valgu vai Meizakilu, zinādami, ka tur tās būs plauktā un varēs nopirkt. Pašlaik igauņi vērtē, ka, ja nu ne gluži no pašiem Igaunijas ziemeļiem, tad no tuvējām pilsētām, arī Tartu, Pērnavas un pat Tallinas nav neizdevīgi atbraukt un vajadzīgo nopirkt Latvijā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Latvija Var:)))

 2. Raksts par neko! Kā var ko tik garlaicīgu un neinteresantu uzrakstīt – igauņi jau sen nav nekāds retums Valmieras veikalos, kafejnīcās.

 3. Paradīze Latvija visi brauc te pēc labumiem tikai mēs no tās leiputrijas mūkam prom, te pat zirgam jāsmejas.

 4. Mūsējie atkal brauc uz Lietuvu iepirkties! Bet leiši uz Poliju. Pērkas visi kā traki! Pārāk labi dzīvojam!

  • Un labi dzīvot ir slikti!

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Igauņi brauc, lai nopirktu lētāk, sevišķi būvmateriālus, jo tā var krietni ietaupīt. Mēs astoņdesmitajos gados, kad dzīvojām attīstītā sociālismā, braucām līdz pat Tartu, lai izdzīvotu! Tā ir milzu starpība, jo toreiz mūs uzņēma ar, maigi izsakoties, slēptu neapmierinātību, bet pašreiz igaunīši mums (veikalu saimniekiem) ir gaidīti ciemiņi.
   Ja par trako pirkšanas kāri-
   Nekad Latvija nav tik negausīgi, ķerrām vien, grābusi visu to, ko maksima vai superneto sauc par pārtiku. Rezultātā kā tauta esam kļuvuši vēl resnāki par Amerikas nēģeriem. No mūsu zemes izbraukuši ap pusmiljonu iedzīvotāju, taču esmu pārliecināts, ka kopumā kautsvarā Latvija ir kļuvusi smagāka. Pakavējaties pie šiem veikaliem un pārliecināsieties, ka katrs otrais ir resns, bet 4. vai 5.- jau pataloģiski, bērnus un jaunus cilvēkus ieskaitot. Tiešām dzīvijam “labi”!

Draugiem Facebook Twitter Google+