motorsport.ee

Igauņi triumfē Olainē, tomēr tituls paliek Latvijā 0

Motokrosa sezonas noslēgumā Superkausa izcīņas finālposmā Olainē MX Pro klasē visu pjedestālu aizņēma igauņi, tomēr sezonas kopvērtējumā uzvaru nosargāja Latvijas izlases braucējs Dāvis Ivanovs.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”

Tā nebija pirmā reize, kad šosezon Latvijas sacensības apmeklēja labākie ziemeļu kaimiņu motokrosa meistari un aizveda galveno balvu un prēmiju ražu. Olainē labākais bija Tanels Leoks, kurš uzvarēja divus no trim braucieniem, vienreiz bija trešais, taču sezonas kopvērtējumā palika ceturtais. Leoks šosezon uzvarēja desmit Superkausa braucienos, taču septembra sākumā nestartēja Brocēnu posmā un vairs nepretendēja uz kopvērtējuma uzvaru.

Visus trīs braucienus otrajā vietā pabeidza un kopvērtējumā piekto vietu izcīnīja Prīts Ratseps. Savukārt Karels Kutsārs uzvarēja pirmo braucienu, Olaines posmā bija trešais, sezonā kopā – septītais.

Arī ceturto un piekto vietu pēdējā posmā izcīnīja Igaunijas sportisti Erki Kahro un Andero Lusbo, bet kopvērtējumā – otro un trešo. Tieši šie divi braucēji kopvērtējumā vēl varēja panākt Dāvi Ivanovu, taču labākais no latviešiem spēja savu pārsvaru nosargāt, Olainē izcīnot sesto vietu.

Kvadru klasē abos braucienus pirmais finišēja lietuvietis Domants Vaznis, kopvērtējumā triumfēja Ralfs Reinfelds. Senioru klasē tikai atkārtojums panākums Leonam Kozlovskim, kurš šosezon uzvarēja visus desmit braucienus.