×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

Igauņi varētu atteikties no “Balticovo” olām (1)

"Balticovo" olu ražošanas cehs. Foto - LETA"Balticovo" olu ražošanas cehs. Foto - LETA

Lai gan Igaunijas laikraksts “Postimees” šodien ziņojis par mazumtirdzniecības tīklu pieļauto iespēju atteikties no AS “Balticovo” olu pārdošanas, patlaban uzņēmums šādu informāciju nav saņēmis, aģentūrai LETA sacīja “Balticovo” komercdirektors Toms Auškāps.

“Neviens no Igaunijas lielveikaliem nav atteicies no “Balticovo” produkcijas. Igaunijas lielveikalu pārstāvjiem ir bijusi un būs iespēja pārliecināties par dējējvistu labturības apstākļiem klātienē,” sacīja Auškāps.

Viņš atzina, ka Igaunija ir viens no svarīgākajiem uzņēmuma eksporta tirgiem, tomēr atturējās precizēt uz kaimiņvalsti eksportētās produkcijas apjomus vai potenciālos zaudējumus, ja veikali tomēr atteiktos no “Balticovo” produkcijas.

Igaunijas laikraksts “Postimees” ziņo, ka Igaunijas mazumtirdzniecības tīkli pieļauj iespēju atteikties no Latvijas uzņēmuma “Balticovo” olu pārdošanas saistībā ar apsūdzībām par vistu labturību.

Igaunijā “Balticovo” olas pārdod trīs veikalu tīklos – “Rimi”, “Selver” un “Maxima”.
“Rimi” preses sekretāre Igaunijā Katrīna Batsa norādīja, ka viņas pārstāvētais veikalu tīkls uzskata publiskoto informāciju “par ārkārtīgi satraucošu, tāpēc pieprasījis piegādātājam papildu paskaidrojumus un jau esam vienojušies tikties tuvākajā laikā”. Viņa arī uzsvēra, ka “augsti standarti attiecībā uz labu izturēšanos pret dzīvniekiem tiek pieprasīti “Rimi” papildu līgumā par atbildīgu uzņēmējdarbību”.

“Selver” mārketinga menedžere Trīna Kāre uzsvēra, ka “aprakstītā situācija ir nenormāla”. Viņa piebilda, ka drīzumā ir paredzēta “Selver” un “Balticovo” pārstāvju tikšanās, bet līdz tam nekādus lēmumus attiecībā uz sortimentu veikalu tīkls nepieņems.

Savukārt Igaunijas ‘Maxima” preses sekretāre Katja Ļubobrateca paziņoja, ka lēmums par sadarbību ar firmu “Balticovo” tiks pieņemts tuvāko dienu laikā. “Saistībā ar nesen publiskoto informāciju mēs esam sākuši papildus pārbaudīt “Balticovo” preces un ražošanas procesu un esam pārskatījuši tuvākajā laikā plānotos mārketinga pasākumus,” sacīja “Maxima” pārstāve.

TV3 raidījums “Nekā personīga”, atsaucoties uz biedrību “Dzīvnieku brīvība”, pārmeta “Balticovo” nepienācīgu izturēšanos pret vistām. Dzīvnieku aizstāvji septembrī iekļuvuši olu ražotnēs Madonā un Daugavpilī. Daugavpils fermā ir 82 000 vistu, bet Madonā četrās kūtīs ir 140 000 putnu. Dzīvnieku tiesību aktīvisti uzskata, ka vistas tiek mocītas. Netiekot ievērotas pat tās labturības prasības, kas noteiktas likumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. biedrība “Dzīvnieku brīvība” TURPINA mesties virsū dažādām ražotnēm Latvijā! VISU LAIKAM VAJAG IZNĪCINĀT!?? Vai par savas darbības sekām šie varoņi ir domājuši??? Neilgi atpakaļ bija uzbrukums piena lopkopībai un rezultātā vairs nav vairāk kā 92 saimniecību??????????? Cūku mēris turpina uzvaras gājienu, nu jau ” ciemojas” Dundagas saimniecībās!?? Mūsu veikalu plauktus ieņem spāņu cūkgaļa!!? Vēl visas cūkas Latvijā nav iznīcinātas??? No kurienes mūsu speči IZNĪCĪBĀ gaida olas?????????? Dzīvosim, tad redzēsim!!! Kura IZNĪCĪBAS plānā ir nākamā nozare??? Jā, vistām vajag dzīvot labos apstākļos, bet vai TĀ KĀRTO ŠĪS LIETAS???

Draugiem Facebook Twitter Google+