×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. februāris, 2018
Drukāt

Igauņi visaugstāk novērtējuši prezidentu Meri, viszemāk – Ilvesu (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ilustratīvs foto.

No visiem Igaunijas Republikas prezidentiem igauņi visaugstāk vērtē Lennartu Meri, tā liecina aptauja, ko pēc ziņu aģentūras BNS pasūtījuma veikusi kompānija “Kantar Emor”.

Pirmais Igaunijas prezidents pēc neatkarības atjaunošanas popularitātes ziņā tālu apsteidz pārējos kolēģus. Lūgti minēt, kuru no pieciem valsts prezidentiem viņi vērtē visaugstāk, Meri vārdu aptaujā nosaukuši 64% respondentu.

Otrajā vietā ar 10,8% ierindojies Arnolds Rītels, trešajā ar 5,8% pašreizējā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, ceturtajā ar 3,9% – Igaunijas starpkaru laika valsts vadītājs Konstantīns Petss, bet pēdējā vietā palicis Tomass Hendriks Ilvess, kuru minējuši tikai 3,3% aptaujas dalībnieku.

Kā pētījuma rezultātus komentējis politikas apskatnieks Ots Lumi, Lennarts Meri allaž bijis tautā mīlēts prezidents, ko augstu vērtējušas visas sabiedrības grupas – pilsētnieki un laucinieki, vecāki ļaudis un jaunieši, igauņi un cittautieši, un to vēlreiz apliecina arī šīs aptaujas rezultāti.

“Pašā sākumā viņu pieņēma ar grūtībām, bet, kolīdz pieņēma, viņš kļuva par autoritāti gan pašā Igaunijā, gan ārpus tās robežām,” atgādinājis “Kantar Emor” eksperts Aivars Vogs.

Runājot par Ilvesa zemo popularitāti, Lumi to skaidrojis ar skandālu ap viņam piederošā lauku īpašuma Ermā finansējumu. Viņš arī atzinis, ka Ilvess bijis elites prezidents un nekad nav centies kļūt par visas tautas prezidentu.

Savukārt Kaljulaidas novērtējums jūtami atšķiras abu dzimumu respondentu vidū – aptaujātie vīrieši tagadējo prezidenti atstājuši piektajā vietā aiz četriem prezidentiem vīriešiem, tikmēr sieviešu vidū viņa novērtēta krietni augstāk.

Aptauja veikta februārī, tajā uzklausīti 1044 Igaunijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. latvijas valdiba kalpo fasizmam!ar likumiem piS MUS SPECIALI AUSI

  2. brivibu tautam!a a mums nevajag nato fasistus kuri vjetynama slepkavoja cilvekus,mums nevajag fasistus valdiba,kas nevar palidzet tautai!mus slepkavo savejie!4maijs90gada- tas rosinajums apzagt visus un velak no budzeta atlaist bankam!4mais90gada atlaide jaunam fasizmam!ne nu latvijas valdiba ir tupli!izagt pasiem savu tautu!un piedirst saviem berniem nakotni!un vel tas ka krize 98 valdiba apzaga tautu divtik!es tika i redzu nakotni,ka deputati ir jasit un jaslepkavo!

Draugiem Facebook Twitter Google+