Mobilā versija
+18.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
26. jūlijs, 2016
Drukāt

Igauniete kļūst par pirmo sievieti, kas pārairējusies Somu līcim

Foto - LETAFoto - LETA

Tallina

Airēšanas instruktore no Igaunijas Tatjana Jānsone kļuvusi par pirmo sievieti, kas laivā pārairējusies Somu līcim, otrdien ziņo laikraksts “Parnu Postimees”.

49 gadus vecā Jānsone braucienu ar laivu pāri līcim sāka no Tallinas sestdien pulksten 23.10 un savu galamērķi – vienu no Somijas salām pie Helsinkiem – sasniedza pēc astoņām stundām un 53 minūtēm.

“Parnu Postimees” vēsta, ka neviena cita sieviete, cik zināms, Somu līcim nav pārairējusies, un Jānsone ir pirmā, kas to paveikusi.

Jānsone atklāja, ka braukusi naktī, jo dienā viņas ceļu apgrūtinātu kuģu satiksme.

“Mēs satikām tikai divus kravas kuģus. Man paveicās ar laikapstākļiem: vēja ātrums bija divi līdz trīs metri sekundē. Tā bija fantastiska pieredze. Visgrūtākais brīdis, iespējams, bija pēc tam, kad bija pievārēta nedaudz vairāk par pusi ceļa, aptuveni 50 kilometri. Bet es ne mirkli nedomāju padoties,” žurnālistiem stāstīja Jānsone.

Somu līča šķērsošana bija daļa no Jānsones labdarības projekta “Mans Everests”, kura mērķis ir popularizēt sportu un savākt līdzekļus, lai nopirktu jaunas laivas Pērnavas Airēšanas kluba jaunajiem biedriem.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+