×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Igaunijā aizdedzināts bēgļu centrs (3)

Foto - Postimees/ScanpixFoto - Postimees/Scanpix

Igaunijas sociālās aizsardzības ministrs Marguss Cahkna: "Jo ātrāk uzņemtie bēgļi iemācīsies igauņu valodu, jo lielākas iespējas viņiem būs atrast darbu."

Ceturtdien agri no rīta aizdedzināts Igaunijas vienīgais bēgļu uzņemšanas centrs, kas atrodas Vao ciemā, Rietumviru apriņķī, vēsta nacionālā raidorganizācija ERR. Negadījumā neviens cilvēks nav cietis.

Policija sākusi nozieguma izmeklēšanu.

Glābšanas centrs plkst.4.31 saņēmis informāciju, ka deg bēgļu centra siena aptuveni desmit kvadrātmetru platībā. Glābēji apdzēsuši liesmas desmit minūšu laikā, bet, lai pārliecinātos, ka nav citu uguns avotu, viņiem vajadzēja uzlauzt sienu. Dzēšanas darbi beigušies plkst.5.44.

Dūmi iekštelpās nebija iekļuvuši.

Kaut arī neviens nav cietis, notikušais uzskatāms par ļoti nopietnu incidentu, sacīja Rakveres policijas priekšnieks Indreks Links.

“Ugunsgrēka laikā namā atradās vairāk nekā 50 cilvēku, no viņiem 13 – bērni. Notikušā sekas varēja būt ļoti nopietnas,” norādīja Links.

Policija izmeklē šo lietu. Krimināllikumā par šādu noziegumu paredzēts naudassods vai arī līdz septiņiem gadiem ilgs cietumsods.

Patvēruma lūdzēju centrā Vao ciemā var tik izvietoti līdz 70 cilvēkiem.

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess asi nosodīja uzbrukumu bēgļu centram.

“Man ir ļoti liels kauns lasīt par ugunsgrēku bēgļu centrā Vao, kurā tajā brīdī atradās vairāk nekā 50 cilvēki, tostarp 13 bērni,” teikts Ilvesa paziņojumā, aicinot visas politiskās partijas nosodīt uzbrukumu un paust oficiālu nostāju, “lai mūsu pilsoņi var saprast, kurš ciena likuma varu, cilvēku dzīvību un konstitūciju”.

Vairums politisko partiju nosodīja uzbrukumu, izņemot Igaunijas Konservatīvo Tautas partiju (EKRE), kas biedēja ar “tautas protestiem” pret “masu imigrāciju, kura destabilizē sabiedrību”.

IRL un sociāldemokrātu parlamenta frakcijas vadītāji nosodīja incidentu. Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass norādīja, ka nav nekādu attaisnojumu uzbrukumam bēgļu centram un pateicās ugunsdzēsējiem par viņu paveikto darbu.

“Naktī, laikā, kad cilvēki guļ, tiek aizdedzināta māja, kurā dzīvo gandrīz 70 cilvēki, kur dzīvo 13 bērni – man vienkārši trūkst vārdu. Tas ir ļoti brutāls noziegums,” sacīja Reivass.

“Igaunijas sabiedrībā ir izskanējuši daudzi dažādi viedokļi un mums ir iemesls būt tolerantiem pret dažādiem viedokļiem, bet šādas rīcības gadījumā tolerancei nav vietas. Igaunijas sabiedrībā nevajadzētu būt vietai šādai rīcībai,” sacīja Igaunijas premjerministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Malači igauņi! kā vienvēr latviešiem pa priekšu! tie parazīti laužas pēc pabalstiem! izbeidziet vienreiz to stulbo pozitīvisma kampaņu, ka nabaga baltie un pūkainie bēgļi cieš un mums viņi jāpieņem! NĒ! junkeram un merkelei bail, ka nesākas nemieri, jo tauta galīgi tos arābus negrib, tāpēc tagad skalo smadzenes! bet mēs vienalga sitīsim tos, kas jāsit!

    • Tu nezini, ko vacieshi, zviedri, anglji grib. Nerunaa citu tautu vaardaa! Galiigi pret beegljiemir tikai ungaari, bet tie jau ir vairaak nacionalisti, nekaa eiropieshi. Un rietumeiropaa ungaarus taadeelj neciena-

  2. kā kaimiņi mīl bēgļus, gatavi silti uzņemt

Draugiem Facebook Twitter Google+