×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. septembris, 2014
Drukāt

Igaunijā apstiprināts pirmais Āfrikas cūku mēra gadījums (papildināts)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pagājušajā nedēļā Igaunijas dienvidos, Valgas apriņķa Hummuli apkaimē, atrasts mežacūkas sivēns, kuram diagnosticēts Āfrikas cūku mēris (ĀCM), pirmdien vēsta Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.

“Mirusī mežacūka atrasta sešu kilometru attālumā no Latvijas robežas. Mājas cūkām slimība nav diagnosticēta. Lai tas arī turpmāk būtu tā, visiem dzīvnieku turētājiem ir jāaizsargā savi dzīvnieki no šīs slimības un jāīsteno noteiktie biodrošības pasākumi. Tikai šādā veidā izdosies panākt, ka slimība nesasniedz mājas cūkas,” sacīja Igaunijas Pārtikas un veterinārās pārvaldes vadītājs Ago Pertels.

Astoņu kilometru zonā ap vietu, kur tika atrasts beigtais sivēns, atrodas 15 cūku fermas, uz kurām tagad noteikti pārvietošanās un dzīvnieku kaušanas ierobežojumi, kā arī ir noteiktas prasības ievērot papildu biodrošības noteikumus.

Visas šīs apkaimes cūku fermas ir informētas par jaunajiem ierobežojumiem.

Zemkopības ministrs Ivars Padars ir sasaucis nacionālo slimību kontroles komisiju, bet Valgas apriņķa priekšnieks – vietējo slimību kontroles komisiju.

Pertels informēs starptautiskās veselības organizācijas, Eiropas Komisiju un Eiropas Savienības dalībvalstis par slimības mērogiem un īstenotajiem slimības kontroles mehānismiem.

Padars atzina, ka ĀCM Igaunijas mežos, iespējams, ir jau kopš vasaras, bet apstiprinājies tas ir tikai tagad. “Dzīvu cūku eksports, iespējams, tiks ierobežots. Gaļa un gaļas produkti netiks ietekmēti,” viņš piebilda.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.1
Alūksne +18.6
Daugavpils +21.7
Saldus +18.2
Liepāja +17.2
Jelgava +17.4
Ventspils +17.0
Limbaži +17
Madona +20.6
Rēzekne +22.3
Draugiem Facebook Twitter Google+