Pasaulē
Baltija

Igaunija aizsāk simt dienu atskaiti līdz valsts simtajai dzimšanas dienai 16

Foto – Anda Hailova

Ceturtdienas vakarā, kad līdz Igaunijas simtajai dzimšanas dienai – 2018.gada 24.februārim – palikušas tieši simts dienas, 500 dejotāji no visas Igaunijas tautas deju kolektīviem sākuši simbolisku laika atskaiti, plašā uzvedumā Tallinas Brīvības laukumā izveidojot milzīga smilšu pulksteņa zīmējumu un dejā apgriežot to otrādi.

Kopumā Igaunija sava valstiskuma simtgades gadā iecerējusi rīkot vairāk nekā tūkstoti dažādu pasākumu.

“Lielāko daļu jubilejas gada programmas veidos pasākumi, ko igauņi paši nolēmuši uzdāvināt cits citam,” ziņu aģentūrai BNS pastāstījis simtgades programmas ER100 komandas vadītājs Jānuss Rohumā. “Programma nemitīgi papildinās, un pašlaik tajā jau ir vairāk nekā tūkstoš pasākumu un piecsimt dāvanu.”

Pēc viņa teiktā, šo pasākumu klāsts ir ļoti daudzveidīgs, tādēļ katrs tajā varēs atrast kaut ko sirdij tuvu. “Dzimšanas diena ir mūsu visu kopīgie svētki, un svarīgi, lai katrs to var nosvinēt tādā veidā, kas viņam vistuvākais,” norādījis Rohumā.

Visintensīvākā svinēšana paredzēta divās īpašās nedēļās – no 19. līdz 24.februārim, kad Igaunija atskatīsies uz valsts pastāvēšanas simts gadiem, un no 18. līdz 25.augustam.

“Šīs nedēļas būs kā divas spožākās sveces uz mūsu kopīgās jubilejas kūkas,” izteikusies simtgades programmas vadītāja Mārja Līsa Soe.

LA.lv