×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Igaunijā aiztur vīrieti par apzinātu sieviešu inficēšanu ar HIV

Ekrānšāviņš no postimees/.ru/Igaunijas policijaEkrānšāviņš no postimees/.ru/Igaunijas policija

Igaunijā prokuratūra lūdz tiesu apcietināt 33 gadus vecu vīrieti, kurš pagājušajā nedēļā aizturēts aizdomās par apzinātu sieviešu inficēšanu ar cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV).
Tiesvedība pret vīrieti, kurš tiek identificēts kā Antons, balstīta uz Igaunijas Sodu kodeksa pantu par nopietna kaitējuma veselībai nodarīšanu.

Izmeklētāji uzskata, ka Antons apmēram 15 gadus zina par to, ka ir inficēts ar HIV un viņš apzināti nav ārstējies. Vismaz vienā gadījumā Antons ir apgalvojis savai seksuālo attiecību partnerei, ka nav inficēts ar nevienu seksuāli transmisīvo slimību, un sieviete, kura piekritusi seksuālam kontaktam bez izsargāšanās, ir inficēta ar HIV.

Tiesībsargājošās institūcijas uzskata, ka aizdomās turētais ir iesaistījies seksuālās attiecībās ar vēl vairākām sievietēm, neatklājot viņām par savu slimību.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka aizdomās turētais sievietes nereti satika naktsklubos.

“Prokuratūra var apstiprināt, ka ir pietiekams pamatojums uzskatīt, ka aizdomās turētais var turpināt pastrādāt noziegumus, tādēļ mēs lūdzam viņu apcietināt. Pierādījumi arī liecina, ka varētu būt vairāk Antona upuru,” norādīja apgabala prokurore Anneli Lumiste.

Prokuratūra ir publicējusi aizdomās turētā fotogrāfijas un aicina ikvienu iespējamo cietušo sazināties ar prokuroru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+