×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2012
Drukāt

Igaunijā apvienojas sociāldemokrāti un Krievu partija

Igaunijas Sociāldemokrātiskās un Krievu partijas priekšsēdētāji Svens Miksers un Staņislavs Čerepanovs parakstījuši līgumu par abu partiju apvienošanos, vēsta tīmekļa medijs “Äripäev Online”.

 

Lai vienošanās stātos spēkā, tā vēl ir jāapstiprina Krievu partijas kongresam 29. janvārī un sociāldemokrātu ģenerālajai asamblejai 19. februārī. “Sociāldemokrātu un Krievu partijas apvienošanās ir solis nākotnes virzienā, kas, no vienas puses, palīdzēs sociāldemokrātiem sasniegt viņu mērķus un, no otras, Igaunijas pilsoņiem, kuru dzimtā ir krievu valoda, nodrošinās platformu dalībai Igaunijas pilsoniskajā un politiskajā dzīvē,” sacīja Miksers. Mūsdienu Igaunijas politikā laiks, kad politiskās partijas tiek būvētas uz etniskās bāzes, ir beidzies, bet par politisko kustību stūrakmeni kļuvusi to ideoloģija, norādīja sociāldemokrātu līderis.

Čerepanovs savukārt pauda pārliecību, ka Igaunijas valsts saglabās neatkarību un gūs sekmes tikai tad, ja tā aktīvi iesaistīs visus cilvēkus, kas saistījuši savu dzīvi ar Igauniju un tās attīstību. Apvienošanās procesā sociāldemokrāti ir pamata partija, tāpēc arī pēc apvienošanās jaunais politiskais spēks tiks reģistrēts ar nosaukumu Sociāldemokrātiskā partija.

Sarunas par sadarbību partiju starpā sākās novembra beigās, pēc tam kad sociāldemokrāti bija izplatījuši publisku aicinājumu, mudinot visiem svešvalodās runājošajiem Igaunijas pilsoņiem un viņu organizācijām, kas atzīst demokrātijas vērtības, pievienoties partijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+