Tehnika
Tehnoloģijas

Igaunijā atklās Baltijas valstīs unikālu cilmes šūnu laboratoriju 16

LETA/AFP

Inovatīvo tehnoloģiju parkā “Tehnopolis Tallinn” ceturtdien tiks atklāta Baltijas valstīs unikāla cilmes šūnu laboratorija, kurā plānots izstrādāt augstākajām kvalitātes prasībām atbilstošus cilmes šūnu terapijas produktus.

“No Igaunijas zinātniekiem tiek gaidīti zinātniskie sasniegumi un izlaušanās pasaulē. Priekšnosacījums praktiskās zinātnes sasniegumiem pasaulē ir zinātniskā un tehnoloģiskā bāze un laboratorija ar atbilstošām telpām zāļu ražošanai,” par laboratorijas atklāšanu sacīja šūnu biologs Tomass Neumans, kas ir kompānijas “Biolaborite” padomes loceklis un bezpeļņas organizācijas “Rakuravi” dibinātājs.

Jauno laboratoriju atklās Igaunijas ekonomikas un sakaru ministrs Juhans Partss.

“Šūnu terapija ir medicīnas nākotnes joma, kas ļauj ārstēt cilvēku ar cilmes šūnām, kas iegūtas no viņa paša ķermeņa. Kā ārsts un ķirurgs es ceru, ka jaunā laboratorija sniegs iespēju izgudrot un attīstīt ārstēšanas metodes, kas būs jaunas pasaules medicīnā,” norādīja Igaunijas Rekonstruējošās ķirurģijas slimnīcas sirds un asinsvadu ķirurgs Andruss Logs.

Jaunajā laboratorijā būs starptautiskajām prasībām atbilstoša aseptiska vide, kas tiek uzturēta ar īpašām filtrēšanas un uzraudzīšanas sistēmām.

Laboratorija sadarbosies ar Igaunijas Šūnu terapijas grupu, ko 2011.gadā izveidoja Tartu Universitāte, Tartu Universitātes slimnīcu, Tallinas Tehnoloģiju universitāte, Rekonstruējošās ķirurģijas slimnīca, kā arī kompānijas “Ortopeedia Arstid”, “Medco Partners”, “Protobios”, “Cellin Technologies”, “Kevelt”, “Biolaborid”, “LabAs”, “E-Geen” un Vēža pētījumu kompetences centrs.

Šūnu terapijas grupai un jaunās laboratorijas izveidei palīdzību sniedza Igaunijas Investīciju un tirdzniecības aģentūra un Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

LA.lv