Mobilā versija
+3.8°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
13. augusts, 2013
Drukāt

Igaunijā atklās Baltijas valstīs unikālu cilmes šūnu laboratoriju

LETA/AFPLETA/AFP

Inovatīvo tehnoloģiju parkā “Tehnopolis Tallinn” ceturtdien tiks atklāta Baltijas valstīs unikāla cilmes šūnu laboratorija, kurā plānots izstrādāt augstākajām kvalitātes prasībām atbilstošus cilmes šūnu terapijas produktus.

“No Igaunijas zinātniekiem tiek gaidīti zinātniskie sasniegumi un izlaušanās pasaulē. Priekšnosacījums praktiskās zinātnes sasniegumiem pasaulē ir zinātniskā un tehnoloģiskā bāze un laboratorija ar atbilstošām telpām zāļu ražošanai,” par laboratorijas atklāšanu sacīja šūnu biologs Tomass Neumans, kas ir kompānijas “Biolaborite” padomes loceklis un bezpeļņas organizācijas “Rakuravi” dibinātājs.

Jauno laboratoriju atklās Igaunijas ekonomikas un sakaru ministrs Juhans Partss.

“Šūnu terapija ir medicīnas nākotnes joma, kas ļauj ārstēt cilvēku ar cilmes šūnām, kas iegūtas no viņa paša ķermeņa. Kā ārsts un ķirurgs es ceru, ka jaunā laboratorija sniegs iespēju izgudrot un attīstīt ārstēšanas metodes, kas būs jaunas pasaules medicīnā,” norādīja Igaunijas Rekonstruējošās ķirurģijas slimnīcas sirds un asinsvadu ķirurgs Andruss Logs.

Jaunajā laboratorijā būs starptautiskajām prasībām atbilstoša aseptiska vide, kas tiek uzturēta ar īpašām filtrēšanas un uzraudzīšanas sistēmām.

Laboratorija sadarbosies ar Igaunijas Šūnu terapijas grupu, ko 2011.gadā izveidoja Tartu Universitāte, Tartu Universitātes slimnīcu, Tallinas Tehnoloģiju universitāte, Rekonstruējošās ķirurģijas slimnīca, kā arī kompānijas “Ortopeedia Arstid”, “Medco Partners”, “Protobios”, “Cellin Technologies”, “Kevelt”, “Biolaborid”, “LabAs”, “E-Geen” un Vēža pētījumu kompetences centrs.

Šūnu terapijas grupai un jaunās laboratorijas izveidei palīdzību sniedza Igaunijas Investīciju un tirdzniecības aģentūra un Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+