Pasaulē
Baltija

Igaunijā būs valsts kibernoziedzības prokurors0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pixabay.com

Igaunijas Valsts prokuratūra izsludinājusi konkursu uz valsts kiberprokurora amatu, aicinot pieteikties pretendentus, kas labi orientējas gan tieslietās, gan informācijas tehnoloģiju jomā.

Valsts prokuratūra meklē cilvēku ar juridisko izglītību, kas vienlaikus spētu gan nodarboties ar tiesvedību kibernoziegumu jomā,

gan vadīt citus prokurorus šādas ievirzes lietās,” ziņu aģentūrai BNS pastāstījis Valsts prokuratūras preses sekretārs Kārels Kallass.

“Viens no Valsts prokuratūras mērķiem ir gādāt, lai krimināltiesvedība kļūtu ātrāka, inovatīvāka un gudrāka un vienlaikus vairāk orientētos uz cilvēkiem. Jo vienkāršāka un digitalizētāka būs tiesvedība, jo ātrāka un labāka tā kļūs cilvēkiem, kuriem nākas ar to saskarties,” viņš skaidrojis. “Mēs meklējam darbinieku, kuri palīdzētu mums piepildīt šo sapni.”

Kā norādīts konkursa sludinājumā, galvenie valsts kiberprokurora uzdevumi būs modernizēt kriminālprocesu, ieviešot tehniskos risinājumus, attīstīt prokuratūras digitālos kanālus un sniegt konsultācijas par norisēm kiberpasaulē.

Saistītie raksti

“Faktiski mēs meklējam cilvēku, kas būtu jurists un vienlaikus orientētos IT pasaulē. Kā mērķgrupu uzlūkojam, piemēram, cilvēkus, kas Tartu universitātē specializējušies IT tiesību jomā,” norādījis Kallass.

Pretendentiem nepieciešams maģistra grāds vai tam atbilstoša kvalifikācija tieslietu jomā un vismaz divu gadu darba pieredze amatā, kurā vajadzīga augsta juridiskā kvalifikācija. Vēlamas zināšanas IT jomā vai attiecīga papildizglītība.

Valsts kiberprokurora alga pirms nodokļu nomaksas būs vismaz 3800 eiro.

LA.lv