Pasaulē
Baltija

Igaunijā draud izjukt valdošā koalīcija 16


Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass
Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass
Foto – AFP/LETA

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida ceturtdien izteikusi cerību, ka politiķiem pietiks atbildības sajūtas, lai neļautu valdības koalīcijai izjukt vismaz tikmēr, kamēr turpinās Igaunijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē.

“Es negribētu, ka Igaunijai prezidentūras laikā rastos problēmas ar valdošās koalīcijas saturēšanu kopā,” viņa sacījusi intervijā Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai. “Nedomāju, ka Igaunijā es esmu vienīgā atbildīgā politiķe, kas tā domā. Ticu, ka tā domā visas koalīcijas partijas.”

“Mūsu parlamentā ir 101 deputāts, un mums ir bijušas situācijas, kad darbojas mazākuma valdība, tomēr Rīgikogu pieņēmis grūtus un sarežģītus lēmumus. Par Igaunijas pārvaldību – un turklāt labu pārvaldību – ir atbildīgs viss parlaments,” uzsvērusi Kaljulaida, paužot ticību, ka premjerministrs Jiri Ratass darīs visu, kas no viņa atkarīgs, lai noturētu valdošo koalīciju kopā līdz gadumijai.

Kad pērnruden Igaunijas Centra partija, Sociāldemokrātiskā partija (SDE) un “Tēvzemes” un “Res Publica” savienība (IRL) izveidoja tagadējo valdības koalīciju, šīm partijām parlamentā bija kopumā 56 deputātu mandāti, bet pēc IRL frakcijas deputātu Margusa Tsahknas un Marko Mihkelsona aiziešanas no partijas palika tikai 54.

Tikmēr Ratasa Centra partija gatavojas izslēgt deputāti Olgu Ivanovu, jo viņa šoruden gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās balotējas Centra partijas bijušā priekšsēdētāja Edgara Savisāra bloka sarakstā, un līdz ar to koalīcijas mandātu skaits saruktu vēl par vienu.

LA.lv