Igaunija eksportē talkošanu 
 0

Igaunijas pārstāvji no kustības “Paveiksim to!” (“Let’s do it”) uzskata, ka viņu ideja bijusi pamats Vispasaules uzkopšanai (“World Cleanup 2012”), kurā šogad piedalās ap 85 valstīm. Arī Latvijas Lielās talkas rīkotāji slavē igauņu spēju ar savu uzņēmību nest pasaulē talkošanas ideju, padarot apkārtni sakoptāku.


Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Lasīt citas ziņas

Igaunijas raidsabiedrība ERR ziņo, ka “Paveiksim” talkošanas kustības radītāji, jokodami savu lolojumu saucot par lielāko Igaunijas eksporta veiksmi un bezmaz vai par igauņu “nokia”. Talkošanas kustība Igaunijā “Paveiksim to!” sākās 2008. gadā, kad pavasarī 50 000 cilvēku vāca atkritumus ceļmalās, mežos un pilsētās, piecu stundu laikā kopumā savācot 10 000 tonnu nelegāli izmestu atkritumu. “Pasaule, paveiksim to!” – tas ir lozungs vispasaules talkošanas akcijai. Tā sākās jau 24. martā Slovēnijā, un tās atklāšanā piedalījās viens no “Let’s do it” radītājiem Rainers Nilvaks.

Kā pastāstīja Latvijas Lielās talkas organizatore Vita Jaunzeme, Igaunijā “Let’s do it” rīkotā talka notikusi 2008. gada pavasarī, un Latvija un Lietuva toreiz aicinātas pievienoties, taču togad tās talku rīkojušas rudenī. V. Jaunzeme piebilst, ka iepriekšējos gados igauņi vairāk pievērsušies nevis lielām centrālām talkām, bet pēc pašiniciatīvas sakopuši dažādas vietas savā valstī.

CITI ŠOBRĪD LASA

V. Jaunzeme novērtē, ka igauņiem labi padodas talkošanas kustības popularizēšana pasaulē. Igauņi talkošanas kustību izveduši pasaules līmenī un par to nevajadzētu būt aizvainotiem, jo šādas aktivitātes pasauli padara labāku un tīrāku.

 

“Pēdējo piecu gadu laikā, kopš norisinās Lielā talka, Latvija kļuvusi par otro tīrāko valsti, atpaliekot vien no Šveices. Latvijas talkās vairāk koncentrējāmies uz sevi, un tas ir devis mūsu valstij redzamus rezultātus. Savukārt Igaunija izvēlējās šo lietu popularizēt starptautiski. Piedalīšanās vispasaules talkošanas organizēšanā prasa lielu darbu un finanses,” piebilda V. Jaunzeme.

 

Kā vēsta ERR, janvāra sākumā pārstāvji no 45 valstīm izgājuši apmācības Igaunijā, un to mērķis esot bijis iemācīties, kā atkārtot Igaunijas veiksmi un kā izvairīties no kļūdām, piemēram, kad būtiska savākto atkritumu daļa paliek mežā. Paredzēts, ka Igaunijā vietējā Lielā talka notiks 5. maijā. Vispasaules talka savukārt ilgs līdz septembra beigām, un organizatori cer, ka tai izdosies piesaistīt ap 100 valstu.

Latvijā Lielā talka notiks 21. aprīlī, šoreiz vairāk uzmanību veltot ūdenim un rūpēm par tā tīrību.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.