×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. janvāris, 2014
Drukāt

Igaunija gatavojas uz CĀR sūtīt vismaz 55 karavīrus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Igaunijas valdība atbalstījusi vismaz 55 karavīru sūtīšanu uz Centrālāfrikas Republiku (CĀR), kur pagājušā gada pavasarī aizsākās bruņoti nemieri starp kristiešu un musulmaņu grupējumiem, informē Igaunijas raidsabiedrība “ERR”.

Saskaņā ar Igaunijas valdības izplatīto informāciju uz CĀR tiks sūtīts Igaunijas armijas viens kājinieku vads un tā atbalsta grupa, kas tur dienēs Eiropas Savienības misijas sastāvā. Šie plāni vēl jāapstiprina Igaunijas parlamentam. Tas varētu notikt nākamnedēļ, skaidro “ERR”.

Aizvadītā gada nogalē Igaunijas aizsardzības ministrs Urmass Reinsalu televīzijas kanālam “ETV” pastāstīja, ka Francijas kolēģis Žans Īvs Ledriāns lūdzis igauņu palīdzību. “Tā kā mūsu aizsardzības spēkiem ir ārvalstu misiju pieredze, tie var sekmēt kopējām labumam, nodrošinot, ka CĀR konflikts nekļūst par globālu draudu,” paziņoja Reinsalu. Pagājušajā nedēļā ES vienojās uzsākt kopīgas militārās operācijas CĀR, lai palīdzētu tur atjaunot kārtību, kuru apdraud starpkopienu vardarbība. Plānots, ka galīgo lēmumu šajā jautājumā pieņems bloka dalībvalstu ārlietu ministri, kas Briselē tiksies nākamajā pirmdienā.

Plašais konflikts starp CĀR dzīvojošajām kristiešu un musulmaņu kopienām izcēlās martā, kad par valsts pirmo musulmaņu prezidentu kļuva Mišels Džotodija, no varas gāžot toreizējo prezidentu Fransuā Bozizē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+