×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. novembris, 2015
Drukāt

Igaunijā grib ierobežot seju aizsedzoša apģērba nēsāšanu (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Igaunijas Tieslietu ministrija citām ministrijām ir nosūtījusi dokumentu, kurā pausts ministrijas nodoms izstrādāt grozījumus likumos, aizliedzot sabiedriskās iestādēs nēsāt apģērbu, kas aizsedz tā nēsātāja seju.

“Seju aizsedzoša apģērba, kas nav raksturīgs Igaunijas sabiedriskajai telpai, kā, piemēram, parandžas vai nikāba, nēsāšana tiktu aizliegta izglītības iestādēs, valsts iestādēs, veselības aprūpes iestādēs un citās iestādēs, kas saistītas ar sabiedrisko pienākumu veikšanu,” norādīts dokumentā.

Nodoms par šāda tiesiskā akta izstrādi ir galvenokārt saistīts ar gatavošanos ratificēt Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu, kā arī gatavojoties problēmām, kuras radīs bēgļu uzņemšana.

Dokuments ir nosūtīts Sociālo lietu, Iekšlietu, Aizsardzības un Finanšu ministrijām, kā arī interešu grupām.

Dokumentā norādīts, ka ierosinājums ir izteikts, jo pastāv plašs “konsenss, ka apģērbs, kas pilnībā aizsedz tā nēsātāja seju, reliģiskā ziņā nav obligāts, bet ir sabiedriskās un kultūras telpas apģērbs”.

Tādēļ pilnībā seju aizsedzoša apģērba nēsāšanas ierobežošana var tikt pamatota ar sabiedrības interesēm, kuru ietvaros ir sabiedriskā drošība, sabiedriskā vienotība, vietējās paražas un integrācija, uzsvēra ministrija.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Pareizi ir, jo mūsējie braucot uz viņu valstīm ievēro (un tas arī tiek pieprasīts no viņu puses) viņu likumus. Un tā tam arī būtu jābūt – pie viņiem tiek ievēroti viņu likumi, pie mums mūsējie. Es nesaprotu kāpēc tas vēl šeit tiek pasniegts kā kaut kas īpašs.

  2. Nekādu reliģiju atribūtu, pilnīgi pareizi, jo valsts ir atdalīta no reliģijas. Tam jābūt skaidram ikvienam musulmanim, pirms viņš sper savu kāju rietumu valstīs.

  3. Bet,jabut ari iznemumiem,piemeram uz karnevalu tacu drikstes?

    • Aizliegums un sods ir tas kam jābūt vienkopus ( DEPORTĀCIJA ). Tikai nu nevajaga aizrunāties līdz bezjēdzībai – dakters operācijā, metinātājs darbā un pat krāsotājs un vel un vel. Mēs tak protam atšķirt darbu un sabiedrisko ielas dzīvi un mājas guļamistabas – vai jau tu – tū un protam tikai ūināt kā viena liela amatpersona no Saeimas nama – sajaukusi ganības ar Saeimas durvju laukumu ?

  4. Sen bija laiks. Kāpēc Latvija šis jautājums apklusa un krājas ar putekļiem. Saeimas 100 ”gudrās” galvas, jums neliekas, ka ”lēnie” esti visu laiku iet pa priekšu un griež letiņiem pogas no?…

  5. Jā tas ir bumbotāju cilvēktiesību aizkārums . tas tāpat kā baznīcu zvani un Ziemassvēttki… ? Murgs. Varbūt igauņi skaidri pateiks – šeit ir kristīgā Eiropa un mēs dzīvojam pēc tās likumiem? Tas atgādinājums arī latviešu politiķiem, kuri sievietes grib pagrūzt zem parandžām – Neticat. Šariata likumi attiecas uz visiem ja nav teikts savādād – gribat pārbaudīt – lai sieviete viena paceļo pa musulmaņu kvartāliem kaut kur Parīzē, Malmē… vairs nedomās…

  6. Tas ir cilvēktiesību aizskārums !!!! Kaka-dā-kaka ! Kaka-dā-kaka !
    Tas ir cilvēktiesību aizskārums !!!! Kaka-dā-kaka ! Kaka-dā-kaka !

Draugiem Facebook Twitter Google+