×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Igaunija iebilst pret NATO militāro izdevumu samazināšanu

Foto - AFPFoto - AFP

Igaunija ir pārliecināta, ka NATO nevajadzētu samazināt izdevumus aizsardzībai, paziņojis Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets.

“Laikā, kad militārās investīcijas ārpus NATO strauji pieaug, NATO nevar samazināt savus aizsardzības izdevumus,” Igaunijas Ārlietu ministrijā citēja ministra teikto tikšanās ar NATO spēku virspavēlnieku Eiropā admirāli Džeimsu Stavridi laikā, kas ceturtdien notika Tallinā. Aliansei jānodrošina atbilstošs ieguldījums savā aizsardzības potenciālā, lai saglabātu savas spējas reaģēt uz draudiem savās robežās un ārpus tām, uzsvēris Igaunijas ārlietu ministrs.

Paets un Stavridis runājuši par iespējamo NATO spēku ieguldījumu Afganistānā pēc 2014. gada, kad plānots pabeigt starptautisko militāro spēku izvešanu no šīs valstis. Igaunijas ministrs ierosinājis, ka ir svarīgi nodrošināt Afganistānas drošības spēku apmācības, kā arī ir svarīgi, lai Afganistānas valdība izpilda savas saistības par drošības spēku attīstību. Tāpat Igaunijas ārlietu ministrs uzsvēris kiberdrošības nozīmi NATO ikdienas darbībā, kā arī pateicies NATO par lēmumu turpināt alianses spēku patrulēšanas misiju Baltijas valstu gaisa telpā bez notikta termiņa. “Tas nodrošina Baltijas reģiona gaisa telpas drošību,” uzsvēris Paets.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+