×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. marts, 2016
Drukāt

Igaunijā ierodas pirmie septiņi bēgļi no Grieķijas (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Igaunijā saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) migrantu pārvietošanas plānu otrdien ieradušies pirmie septiņi patvēruma meklētāji no Grieķijas.

Patvēruma meklētāji, kas ieradušies Igaunijā, ir piecu cilvēku ģimene no Irākas, vīrietis no Sīrijas un vīrietis no Jemenas, aģentūru BNS informēja Igaunijas Iekšlietu ministrijā.

Viņiem piešķirts papildu aizsardzības statuss un līdz ar to arī uzturēšanās atļauja uz vienu gadu ar iespēju šo termiņu pagarināt.

Šie septiņi patvēruma meklētāji tiks izmitināti nevis patvēruma meklētāju centrā, bet dzīvokļos Tallinā un Tartu, kuru īres maksu kompensēs Igaunijas valsts. Viņiem tiks arī kompensēti izdevumi par nepieciešamajiem tulkošanas pakalpojumiem un igauņu valodas apguvi.

Grieķija ir iesniegusi Igaunijai datus par vēl 12 personām no Sīrijas, Jemenas un Irākas. To vidū ir trīs ģimenes un viens vīrietis.

Igaunijai saskaņā ar ES migrācijas krīzes risināšanas plānu ir jāuzņem 550 patvēruma meklētāju un bēgļu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

    Katrs deputāts/partija kas balsoja par migrantu uzņemšanu ir uzskatāms par valsts nodevēju tāpat kā katra privātpersona kas aģitēja par migrantu uzņemšanu. Ir jāveido ar steigu šo valsts nodevēju saraksti lai pilsoņi zin kuri ir valsts nodevēji par kuriem nebalsot vēlēšanās un liegt ieņemt amatus valsts pārvaldē un profesijās kas tiek apmaksātas par nodokļu maksātāju naudu.

Draugiem Facebook Twitter Google+