×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2015
Drukāt

Igaunija iesniedz protesta notu Krievijai par tās gaisa telpas pārkāpumu (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Igaunijas Ārlietu ministrija piektdien nosūtīja protesta notu Krievijas vēstniecībai Tallinā pēc tam, kad vēl viena Krievijas militārā lidmašīna ceturtdien pārkāpa Igaunijas gaisa telpas robežas.

Krievijas bruņoto spēku lidmašīna “Antonov An-72” bez atļaujas ielidoja Igaunijas gaisa telpā pie Vaindlo salas ceturtdienas pēcpusdienā, informēja armijas pārstāvji Tallinā.

Lidmašīna Igaunijas gaisa telpā pavadīja mazāk nekā minūti. Tās transponders, kas ļauj to pamanīt radariem un citām lidmašīnām, bija ieslēgts, un tā bija iesniegusi lidojuma plānu, saskaņā ar kuru tā plānoja lidot pa starptautisko gaisa telpu. Lidmašīna uzturēja radiosakarus ar Igaunijas Gaisa navigācijas dienestu.

Gaisa telpas pārkāpumu konstatēja gaisa operāciju centrs Emari bāzē Igaunijas ziemeļrietumos.

Igaunijas Ārlietu ministrijas pārstāvis piektdien iesniedza protesta notu Krievijas vēstnieka Igaunijā vietniekam.

Tas bija otrais tāda veida incidents Igaunijā šogad. Iepriekšējo reizi Igaunijas gaisa telpu Krievijas militārās lidmašīnas pārkāpa 22.jūnijā, kad arī tas notika Vaindlo salas apkaimē.

Pērn Krievijas militārās lidmašīnas Igaunijas gaisa telpā ielidoja astoņas reizes, un lielākā daļa incidentu notika Vaindlo salas tuvumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Bus krieviem ar ko d… noslaucit 🙂

 2. ja jau Pleskavas desantnieki var “iemaldīties “Ukrainas teritorijā,tad kāds brīnums par “apmaldījušos” Krievijas lidmašīnu?Viņi tak slimo ar vispārēju orientācijas trūkumu,laikam baidās no slilktās rietumu ietekmes

 3. Nē, vietas jau netrūkst. Bet jāpiedirš cita mājas, lai var skriet uz nākamajām.
  Šiem kopiem jau nav saprāta ne goda.

 4. apšaubāms stāsts par ” pārkāpumu”
  oficiāls lidojums, vadits no Igaunijas Gaisa navigācijas dienesta, un viss norisinās normāli kamer emani centrs ” konstateja” pārkāpumu. atceroties ka igaunijas zvejnieki 2 gadus nezināja ka zvejo ne igaunijas ūdeņos kamer viņus neaiztureja, tad ticet ka emari bāzē zin kur īsti iet robeža nav iemesla. it sevišķi situācijā kad iet runa par 100 netriem uz priekšu vai atpakaļ kā atskaites punktu ņemot salu nevis sauszemes robežu

  • Salīdzināji zvejniekus ar robežsargiem! Tas kā kolhoznieku ar godasardzi salīdzināt. Un sala ir sauszeme, no kuras teritoriālie ūdeņi arī mērīti. Tāpat vien notas nesniedz, ja būtu šaubas par metriem vai ko citu, iesprūstu procesā birokrātu gaiteņos.

   • zvejnieki jau nebija pie vainas, viņiem vienkārši neviens nepateica ka starptautiski robežas jau 2 gadus kopš mainijušās. un es jau akcenteju to ka lidojumu vadija pašu igauņu dispičeri, un tiem nebija nekādu pretenziju cik saprotams. tik robežsargi pēc laiciņa pamanija ka ” šķērsota robeža” pat nato iznicinātājus nepacēla gaisā kuri lido jau tad kad robežai tik garām lido. dabā tas izskatās apmēram tā ka uz monitora ir robežlinija apzimeta un zimejas lidmašinas kurs. cik precizi uz monitora rādās robeža un cik precizi zimejas lidmašinas kurs ir ļoti ļoti neatbildets jautajums. dotajā gadijumā šīs 2 linijas ir saskārušās visticamāk ne vairāk jo ” pārkāpuma laiks” ir smiekligs. tā ir brēka par neko vienkārši spriedzes uzturēšanai

 5. biedrs Mammikiņš Atbildēt

  Utainajiem trūkst vietas kur savus kukuruzņikus lidināt.

Draugiem Facebook Twitter Google+