×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

Igaunija ievieš jaunus ierobežojumus izglītībai krievu valodā

Igaunijas valdības sēdē tika atbalstīti Privātskolu likuma grozījumi, uz kuru pamata tiks veikti papildu pasākumi pašvaldību ģimnāziju ar neigauņu mācību valodu veidošanas ierobežošanai.

Valdības preses dienests paziņoja, ka šos likuma grozījumus sagatavojusi parlamenta Kultūras komisija un tos atbalstījusi Zinātnes un izglītības ministrija. Valdība uzsvēra, ka “pašvaldību ģimnāzijās mācību valoda ir igauņu, bet atļauju veikt apmācību citās valodās piešķir valdība”.  Pašlaik spēkā esošais likums paredz, ka privātģimnāzijas izveidotājs var brīvi izraudzīties mācību valodu. Kad grozījumus būs apstiprinājis parlaments, uz privātģimnāzijām mācību valodas jautājumos attieksies normas, kurs nosaka Pamatskolu un ģimnāziju likums.

Grozījumi ierosināti pēc kanclera un tiesībsarga Indreka Taranda priekšlikuma. Tie izpelnījušies nepatiku krievvalodīgo kopienā, kura aizstāv apmācības krievu valodā iespējamības saglabāšanu vismaz privātģimnāzijās. Igaunijas pamatskolās un ģimnāzijās 60 procenti priekšmetu ir jāmāca igauņu valodā. Tallinas un Narvas pilsētu pašvaldības plānoja pārveidot vairākas skolas par privātģimnāzijām, lai pēc skolu aizbildnības padomju lūguma apietu šo ierobežojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+