×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Igaunijas “Lotes zemē” būs trīs latviski runājoši iemītnieki

Foto - Aija LietiņaFoto - Aija Lietiņa

Nemaz nav jābrauc uz tālām eksotiskām zemēm, lai izbaudītu ko jaunu un neparastu. Joga uz airu dēļa jūrā, ekskursija pa pilsētu ar skrejriteņa un velosipēda krustojumu, braukšana ar vikingu kuģi un iekļūšana animācijas filmā “Lote no Izgudrotāju ciema” – tas un daudz kas cits ir iespējams tepat blakus, Igaunijā.

Kaimiņzemē viesojos augusta nogalē, tādēļ stāsts vairāk būs par siltajai sezonai piemērotām aktivitātēm. Taču ne velti latviešiem ir paruna, ka rati jāgādā ziemā, bet kamanas – vasarā. Arī ceļojumus ir vērts plānot laikus.

Ciemos pie Lotes


Dažas dienas pirms slēgšanas paguvu apskatīt šogad atklāto bērnu izklaides parku “Lotes zeme”, kas darbojas vasaras sezonā un atrodas sešus kilometrus no Pērnavas. Daudzi mazie skatītāji ir iemīļojuši Latvijas un Igaunijas animatoru kopīgiem spēkiem radīto seriālu par zinātkāro, drosmīgo un vienmēr izpalīdzīgo suņu meiteni Loti. Izklaides parkā viņi kopā ar vecākiem var izložņāt piecpa­dsmit celtnes, kas veidotas un iekārtotas maksimāli līdzīgas multiplikācijā redzamajām, un izmēģināt vairāk nekā simt dažādu atrakciju un izgudrojumu. Viena no iecienītākajām esot lidošanas mašīna – namiņš ar gaisa balonam līdzīgu jumtu, kura iekšpusē ir lūka, caur kuru var redzēt “Lotes zemi” no putna lidojuma. Ierīcei paceļoties gaisā, līgojas pamats zem kājām. Lidošana tomēr nenotiek īstenībā. Šāds efekts panākts, lūkā iemontētā ekrānā demonstrējot ierakstu un grīdu šūpinot ar īpašu mehānismu. Bet par to – kuš, bērniem ne vārda!

Parkā var sastapt pašu Loti, viņas tēti, ciema labāko izgudrotāju Oskaru, visgardāko pankūku cepēju mammu Annu, kaķi Bruno, trusi Albertu un citus suņu meitenes draugus – kopumā gandrīz deviņdesmit tēlu, kuru lomās iejutušies aktieri. Viņi spēlējas un dodas piedzīvojumos ar mazajiem apmeklētājiem.

“Lotes zemes” pārstāvis Jorgens Sumins stāsta, ka dienā pie viņiem ierodas vidēji 1200 cilvēku, bet maksimālais skaits bijis aptuveni 2000. Parks atrodas gandrīz vienādā attālumā no Rīgas un Tallinas. “Nebijām gatavi, ka gandrīz 40% apmeklētāju būs no Latvijas. Nākamvasar mums būs vismaz trīs jauni tēli, kas runās tikai latviešu valodā. Līdz šim viss notika igauniski. Ņemsim cilvēkus no jūsu valsts, jo iemācīt mūsu aktieriem brīvi runāt latviešu mēlē ir pārāk sarežģīti. Cītīgi strādājam, lai kaimiņvalsts iedzīvotāji varētu vairāk saprast un iesaistīties. Pie ieejas jau katrs var paņemt “Lotes zemes” karti latviešu valodā. Vietās, kur skan ierakstīts teksts, ir pievienots arī latviskais tulkojums.

Kādēļ “Lotes zeme” ir atvērta tikai vasarā? “Pārējos gadalaikos bērni iet dārziņā vai skolā, tāpēc apmeklētāju skaits neizbēgami saruktu un algot aptuveni simts cilvēku personālu neatmaksātos, turklāt aktieriem tad jābūt teātrī. Bet mēs noteikti strādāsim garajās Ziemassvētku brīvdienās!”

Ieejas biļete “Lotes zemē” maksā 15 eiro, bērniem līdz triju gadu vecumam tā nav jāiegādājas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+