Kultūra
Kultūrpolitika

Igaunija laidīs klajā pirmo Dziesmusvētku piemiņas monētu, autore – Grēte Lizete Gulbis0

Foto: Igaunijas Centrālā banka

Igaunijas Banka laidīs apgrozībā divu eiro monētu, kas veltīta 150.gadskārtai kopš pirmajiem igauņu Dziesmusvētkiem, paziņojusi centrālā banka.

Monētas dizaina autore ir 16 gadus vecā Grēte Lizete Gulbis no Valgas apriņķa Tervas pilsētas, kuras darbs tika izraudzīts bērnu zīmējumu konkursā un atklātā interneta balsojumā.

Dziesmusvētku monēta nokalta miljons eksemplāru metienā, un piekto daļu no tā Igaunijas Banka laidīs tiešā tirdzniecībā, bet 10 000 augstākās jeb tā dēvētās “Brilliant Uncirculated” (BU) kvalitātes monētas varēs iegādāties ar monētu karti.

Monētas oficiālā prezentācija notiks 29.maijā. Šai dienā no plkst. 14 līdz 17 Igaunijas Bankas Neatkarības zālē notiks jubilejas monētas un monētu kartes tirdzniecība, bet jau no plkst.11 tās varēs iegādāties arī pasta sūtījumu pakalpojumu sniedzēja “Omniva” interneta veikalos. Vienlaikus netiks pārdots vairāk par piecām monētu kartēm.

2017.gada rudenī izsludinātajā bērnu zīmējumu konkursā tika iesūtīti gandrīz 8000 darbi, no kuriem Igaunijas Bankas darbinieku izveidota sākotnējā žūrija atlasīja 96 zīmējumus, bet no tiem savukārt nākamā žūrija izvēlējās astoņus labākos, kuri tika nodoti interneta balsotāju vērtējumam. Par Grētes Lizetes Gulbis darbu bija nobalsojuši 2887 cilvēki jeb 35% no balsotāju kopskaita.

Pati Grēte Lizete nopietni nodarbojas ar dejošanu, tiesa, ne tautasdejām, un sportu.

Jubilejas Dziesmu un deju svētki “Mana tēvzeme, mana mīlestība” Igaunijā norisināsies no 5. līdz 7.jūlijam.

Pirmie igauņu dziesmusvētki notika Tartu 1869. gada vasarā, bet, sākot ar sestajiem dziesmusvētkiem 1896.gadā, to norises vieta tika pārcelta uz Tallinu.

LA.lv