×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Igaunijā ļaus reģistrēt viendzimuma partnerattiecības (9)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Igaunijas parlaments ceturtdien trešajā un pēdējā lasījumā pieņēma civilās partnerības likumu, kas ļaus reģistrēt viendzimuma partnerattiecības.

Par likumprojektu balsoja 40 deputāti, 38 pret, bet 10 atturējās.

Likumprojekts ļaus pāriem, tai skaita arī viendzimuma, reģistrēt partnerattiecības un regulēt tiesiskās attiecības starp viņiem, norādīja parlamenta preses dienests. Likumprojekts nosaka partnerattiecību noslēgšanas procedūru, partneru tiesības un pienākumus, ka arī partnerattiecību līguma izbeigšanas iespējas.

Likumprojektu, ko 17.aprīlī parlamentā iesniedza 40 deputātu grupa pēc Tieslietu ministrijas apstiprinājuma, maijā atbalstīja Igaunijas valdība.

Tas pirmo reizi Igaunijas vēsturē ļaus savas attiecības reģistrēt arī viendzimuma pāriem, lai viņi varētu uzņemties kopīgas kredītsaistības un adoptēt partnera bērnu. Tāpat tas ļaus arī apmēram 170 tūkstošiem cilvēku, kas pašlaik Igaunijā dzīvo heteroseksuālā civillaulībā, iegūt tiesisko aizsardzību.

Likumprojekts noteic, ka divi pilngadīgi cilvēki, kas vēlas reģistrēt savas partnerattiecības, varēs doties pie notāra, lai to izdarītu. Abām personām ir jābūt juridiski rīcībspējīgām un vismaz vienai no tām jābūt reģistrētai Igaunijā. Reģistrējot partnerattiecības, pāris varēs izvēlēties, vai tam būs kopīga manta vai arī tā būs šķirta. Kopdzīves līguma laikā abi partneri uzņemas saistības viens otru cienīt.

Likumprojektā noteikts, ka partnerattiecību līgumu nevar slēgt radinieki vai juridiski radniecīgām saitēm saistīti cilvēki, piemēram, adoptētājs un adoptētais, kā arī gadījumos, ja viens no partneriem ir precējies vai iesaistīts citā partnerattiecību līgumā. Heteroseksuāliem pāriem būs iespēja vienkāršotā veidā partnerattiecību statusu pārreģistrēt par laulību.

Lai gan partnerattiecības reģistrējušiem pāriem būs iespēja adoptēt viena no partneriem bērnu, viņi nevarēs adoptēt bērnu, kas nepieder viņu ģimenei.

Igaunijas Tieslietu ministrija likumprojekta pavadvēstulē norādīja, ka Eiropas Savienībā viendzimuma pāri savas partnerattiecības var reģistrēt 14 valstīs.

Likums stāsies spēkā 2016.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kas ir homoseksuāļi, kas nosaka viņu rīcību un uzvedību? Liekas, ka tie politiķi, kas pieņem lēmumus, neko nav dzirdējuši par ģenētiku un tās likumiem, bet joprojām dzīvo Darvina teorijas telpā. Pat parastam cilvēkam ir skaidrs, ka tā ir novirze no normas, bet pasaulē jau analfabētu netrūkst, arī starp lēmumu pieņēmējiem visdažādākajās jomās.

 2. Tapes jau Igaunijas prezidenta sieva Atbildēt

  uzlika ragus savam vecajam nespejigajam viram, ka vecais ar abam rokam par divu vecu koposanos. Igaunu prezidenta sievas prieksa esmu gatavs nonemt cepuri, ta jau sen vajadzeja tam vecajam ragainim, rusafobam, pretkrievu naida kurinatajam ilvesam! Un vel cik skaisti vina to izdarija ar jaunu francuzi ! 🙂 Ista klasika !:)

 3. Jurista vērtējums Atbildēt

  Vērtīgs jurista vērtējums jaunajam likumam atrodams, jau portālā “draugiem” aiz lv un slīpstvītras ierakstīsies “bartulis” !

 4. Visiem naida raisītājiem – jums kaut kāds gabals atkrīt? Pasaule ir pārapdzīvota un pluss ir tāds, ka homoseksuālie nevairojas. Labums taču ir. Kā arī, neviens jums jau neaizrāda, kad guļat ar svešām sievietēm vai .. mazgājoties. Kāda kam darīšana, kas ko dara gultā? Attiecības ir attiecības, vienalga vai starp vienādiem vai pretējiem dzimumiem.

 5. vismaz kāda valsts ir nākusi pie prāta

 6. kur ej pasaule….kauns igaunijas valdībai .kauns!

 7. nu igauņi pirmie iekļaujas geiropas modelī

 8. Bēdīgi.Ku tur vēl piebilst.
  Un laikam taču ar to lepojas un uzskata par progresīvu domāšanu?Patiesībā- grēks, vecs kā pasaule un, līdzīgi kā tas bija izvirtušās Romas impērijas laikos, novedīs pie sabrukuma…

Draugiem Facebook Twitter Google+