Pasaulē
Baltija

Igaunija pērn uzņēmusi 98 patvēruma meklētājus 16

Tallinas vecpilsēta un augstceltnes. Foto – LETA

Eiropas Savienības (ES) patvēruma meklētāju kvotu ietvaros 2017.gadā Igaunijā ieradušies 98 cilvēki un tiek kārtoti dokumenti vēl 50 cilvēku uzņemšanai.

Pagājušajā gadā ES programmas ietvaros Igaunija uzņēmusi 19 patvēruma meklētājus no Turcijas, četrus no Itālijas un 75 no Grieķijas.

No šiem 98 cilvēkiem 88 ir sīrieši, seši ir no Irākas un četri no Eritrejas.
Igaunija uzskata, ka ir izpildījusi savu daļu no ES 2015.gadā pieņemtā plāna migrantu pārvietošanai, un vairāk migrantu neuzņems.

Vēl tiek kārtoti dokumenti 50 migrantu uzņemšanai, no kuriem seši pašreiz atrodas Itālijā un 44 Turcijā. Kad un cik daudz no viņiem patiešām ieradīsies Igaunijā, joprojām nav skaidrs.

Patvēruma meklētāju sadales programmas termiņš beidzās 2017.gada septembrī. Saskaņā ar šo programmu bija plānots divu gadu laikā pārvietot no Itālijas un Grieķijas uz citām ES dalībvalstīm 160 000 patvēruma meklētāju, piemērojot obligātas kvotas, tomēr reāli tika pārvietota mazāk nekā piektā daļa no šī skaita.

Igaunija sākotnēji solīja divu gadu laikā ES programmas ietvaros uzņemt 550 patvēruma meklētājus no Itālijas, Grieķijas un Turcijas. Taču tā uzņēma tikai 175 cilvēkus, no kuriem 30 ieradās no Turcijas. Aptuveni puse no šiem cilvēkiem pašreiz vairs neatrodas Igaunijā.

Eiropas Komisija (EK) 2017.gada 27.septembrī ierosināja no 2019.gada oktobra pārvietot vēl 50 000 patvēruma meklētāju. Igaunijas valdība divu gadu laikā piekrita uzņemt vēl 80 cilvēkus no Turcijas.

LA.lv