×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
30. novembris, 2017
Drukāt

Igaunija piedāvā kompromisa priekšlikumu patvērumu meklētāju sadalei (1)

Ilustratīvs attēls. Foto - AFP/LETAIlustratīvs attēls. Foto - AFP/LETA

Eiropas Savienības (ES) prezidējošā valsts Igaunija trešdien piedāvāja kompromisa priekšlikumu patvēruma meklētāju sadalei, kas būtu “godīgs” pret visām ES dalībvalstīm, starp kurām pastāv dziļas domstarpības patvēruma meklētāju uzņemšanas jautājumā.

“Mēs ceram, ka tas var likt pamatu tālākām diskusijām,” sacīja Igaunijas oficiāls pārstāvis.

Viņš raksturoja šo priekšlikumu kā “godīgu” bez sīkākiem paskaidrojumiem.

Priekšlikumam, ar kuru sanāksmē Briselē tika iepazīstināti visu 28 dalībvalstu vēstnieki ES, ir mērķis reformēt patvēruma meklētāju pārdalīšanu pa ES valstīm.

Ziņu avots diplomātiskajās aprindās informēja, ka Igaunijas priekšlikums paredz “agrīna brīdinājuma sistēmu”, pēc kuras Eiropas Komisija (EK) varētu brīdināt par patvēruma pieteikumu skaita nesamērīgu palielināšanos dažās valstīs.

EK tad ieteiktu finansiālas solidaritātes pasākumus starp valstīm, bet dalībvalstis tiktu uzaicinātas uzņemt daļu patvēruma meklētāju no pārmērīgam spiedienam pakļautajām valstīm. Dalībvalstis šajā stadijā reaģētu brīvprātīgi.

Nākamais solis ir paredzēts gadījumam, ja kādā valstī būtu “krīze” saskaņā ar migrācijas spiediena indikatoru, un tad tiktu ņemts vērā ES valstu ekonomikas stāvoklis un iedzīvotāju skaits.

Igaunijas priekšlikumā skaidri pateikts, ka patvēruma meklētāju pārvietošanai no vienas ES valsts uz otru jānotiek saskaņā ar vienošanos starp abām valstīm, informēja diplomātisko aprindu ziņu avots.

Šis plāns ievērojami atšķiras no reformām EK izpratnē, kura grib nodrošināt, lai pārmērīga patvēruma meklētāju pieplūduma gadījumos varētu noteikt kvotas.

Savukārt Eiropas Parlaments ir aicinājis aizstāt Dublinas regulu ar “pastāvīgu un automātisku mehānismu” patvēruma meklētāju pārvietošanai.

Dublinas regula paredz, ka potenciālajiem bēgļiem ir jāiesniedz patvēruma pieprasījums pirmajā ES valstī, kurā viņi ieradušies.

Patvēruma meklētāju sadales programmas termiņš beidzās septembrī.

Saskaņā ar šo programmu bija plānots divu gadu laikā pārvietot no Itālijas un Grieķijas uz citām ES dalībvalstīm 160 000 patvēruma meklētāju, piemērojot obligātas kvotas, tomēr reāli tika pārvietota mazāk nekā piektā daļa no šī skaita.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Āfriku uz Eiropu nav jāpārceļ! Atbildēt

    Par bēgļiem no Āfrikas,būtu jāparūpējas Āfrikas valstu savienībai,kurā no Āfrikas valstīm nesastāv vienīgi Maroka,izvietojot tos citās Āfrikas valstīs,kurās nenorisinās karadarbība,nevis tos masveidā jāpārvieto uz trīsreiz mazākās,blīvi apdzīvotās Eiropas valstu galvaspilsētām! Un,vai tad šos jaunos,spēcīgos vīriešus,kas pametuši savas ģimenes likteņa varā,vai varbūt pat izvairās no alimentu maksāšanas savā dzimtenē,var uzskatīt par bēgļiem,ja viņus neapmierina pat Francija? Tie drīzāk ir laimes meklētāji,slaisti uz eiropiešu rēķina,kas nevēlas vienkārši strādāt,bet grib pārtikt tikai no sociālajiem pabalstiem,kas lielākie ir Anglijā,Vācijā un Zviedrijā! Ir mums tāds populārs teiciens-Naudai jāseko slimniekam (vai skolēnam)! Tad kāpēc šajā gadījumā tiek darīts otrādi? Nevis nauda seko bēgļiem,saņemot palīdzību uz vietas,bet bēgļi seko naudai,tiekot pārvadāti no valsts uz valsti ? Un arī atpakaļ,ja neatbilst noteikumiem! Uz attiecīgās valsts rēķina?! Ar komfortu un apsardzi! Cik ilgi tāds bardaks turpināsies??

Draugiem Facebook Twitter Google+