×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. septembris, 2012
Drukāt

Igaunijā piemin prāmja “Estonia” katastrofas gadskārtu

Igaunijā ar piemiņas pasākumiem Baltijā lielākās kuģa katastrofas upuru atcerei tiek pieminēta prāmja “Estonia” katastrofas 18. gadadiena.

Organizācija “Memento Mare”, kas apvieno prāmja katastrofā bojāgājušo tuviniekus, rīkos piemiņas dievkalpojumu pie Tallinas Jūras vārtiem, savukārt Sāremā salā notiks piemiņas koncerts. “Estonia” bojāejas gadadiena tiks pieminēta arī citviet Igaunijā, kā arī Zviedrijā un Somijā.

Igaunijas pasažieru prāmis “Estonia” nogrima naktī uz 1994. gada 28. septembri ceļā no Tallinas uz Stokholmu. Katastrofā spēcīgas vētras laikā netālu no Utē salas Somijas dienvidrietumu piekrastē gāja bojā 852 pasažieri un apkalpes locekļi, bet izglābās tikai 137 cilvēki. No Latvijas 29 pasažieriem izdevās izglābties tikai sešiem. Saskaņā ar Igaunijas, Somijas un Zviedrijas starpvaldību komisijas galīgo ziņojumu prāmja avāriju izraisījusi kļūme tehniskajā konstrukcijā un priekšējās lūkas durvju nolūšana, tomēr par prāmja nogrimšanas cēloņiem joprojām izskan visdažādākās versijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+