×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. maijs, 2016
Drukāt

Igaunija pieprasa pastāvīgu NATO spēku klātbūtni Baltijā (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass pieprasījis pastāvīgu NATO spēku klātbūtni Baltijas valstīs, ceturtdien vēsta vācu laikraksts “Die Welt”.

“Mums Igaunijā, Latvijā un Lietuvā ir nepieciešama pastāvīga viena bataljona klātbūtne katrā no valstīm,” uzsvēra premjers. “Nevar būt nekādu pārrāvumu. [Pretinieka] atturēšanai ir jābūt jaunajai normai.”

1997.gada Pamataktā NATO un Krievija vienojās, ka alianse austrumu dalībvalstīs uz pastāvīga pamata neizvietos lielu daudzumu karaspēka.

Sagaidāms, ka NATO samitā jūlijā Varšavā vienosies par karaspēka nosūtīšanu uz Baltijas valstīm pastāvīgām mācībām, bet šīs karaspēka vienības regulāri tiks nomainītas.

Karaspēka nosūtīšana, ievērojot rotācijas principu, ir pareiza doma, sacīja Reivass, “bet tam [Baltijā] ir jābūt visu laiku”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. 1997 gadā Krievijaapņēmās ievērot kā valstu robežas, kā arī bija viens no trijiem Ukrainas neaizskaramības garantiem. 2014 gads demonstrē ka garantijām ir papīra svars bez reāla piepildijuma.
    ja Ukrainas vietā būtu Igaunija ,Latvija

  2. Redz interesanta tendence ,tā kā IGAUNIJA tērē 2% IKP unparedz līdz 2,2% IKP tad tai ir TIESĪBAS runāt par DROŠIBU ! Tā piemin ka vajag izvērstbaltijas valstīs līdztekus gaisa patruļai arī zenītsistēmas”Patriot” ,tā runā ka vajag katrā no Baltijas valstīmizvērst Bataljonu(340-550k), bet ne 120 k rotas. Lūk ko dod 2% IKP,morālas Tiesības uzrunāt un norādīt ! Vācija,Itālija- 1,4%IKP,Beļģija,Dānija-1,1-1,2% IKP, Portugāle,Spānija-1,4%… Vai Latvija 1,4 % IKP ar cerību tālajā 2018 gadā panākt 2%IKP. Vai kāds tic ka atlikušos 2 gados notiks pieaugums par 0,3% IKP ?

Draugiem Facebook Twitter Google+