Dabā
Medības

Igaunijā piešķir atļaujas lāču nomedīšanai ārpus sezonas0

Foto no Igaunijas Mednieku savienības

10.jūlijā Igaunijas Vides aģentūra izsniegusi trīs atļaujas, lai nomedītu lāčus ārpus medību sezonas Tartu un Rietumviru apriņķos. Šīs speciālās atļaujas ir derīgas līdz mēneša beigām, kad 1.augustā Igaunijā sākas lāču medību sezona.

Igaunijas Mednieku savienības prezidents Magnus Pusts skaidro, ka pēdējā laikā ievērojami pieaudzis laču skaits valstī, kas nozīmē to, ka palielinās arī postījumu apjoms. Tā kā konstatēti vairāki uzbrukumi bišu saimēm, kā arī fermām, pieņemts lēmums izsniegt speciālās atļaujas.

No aprīļa līdz jūnijam Vides aģentūra konstatējusi un apstiprinājusi uzbrukumus vairāk nekā divdesmit bišu saimēm. Tāpat jauns lācis ielauzies kādā fermā, uzbrūkot vistām. Lācis to darījis atkārtoti. Tika konstatēts, ka lāči mielojušies zemeņu laukos, nodarot ievērojamus postījumus.

Igaunijas Vides aģentūra uzskata, ka lāču nomedīšana ārpus medību sezonas šajā gadījumā ir nepieciešams instruments, lai novērstu potenciālos draudus cilvēku veselībai un dzīvībai vietās, kur lāči nodarījuši postījumus. Tāpat svarīgi ir arī novērst turpmākos iespējamos lāču nedarbus. Pēc rudens uzskaites tiek lēsts, ka 2017.gadā Igaunijā bija ap 700 lāču. Pagājušā medību sezonā Igaunijā lāču nomedīšanas limits tikai noteikts 56 indivīdu, no kuriem nomedīti 54 lāči.

Spriežot pēc novērojumiem, arī Latvijā tiek novēroti arvien vairāk lāču, ne tikai jauni indivīdi, bet arī lācenes ar lācēniem, kā arī pieauguši tēviņi. Tāpat dažviet konstatēti lāču izpostīti bišu stropi. Tiek lēsts, ka Latvijā varētu būt no 20 līdz 50 lāčiem. Latvijā lāču medības pašlaik ir aizliegtas.

LA.lv