Kultūra
Teātris un kino

Igaunijā pirmizrādi piedzīvos trešā filma par suņumeiteni Loti0

Ekrānuzņēmums no filmas treilera.

Igaunijā trešdien notiks Latvijas un Igaunijas kopražojuma animācijas filmas “Lote un pazudušie pūķi” pirmizrāde, bet no piektdienas tā iznāks uz ekrāniem visā Igaunijā.

“”Lotes un pazudušo pūķu” tapšanā ieguldīts ļoti daudz darba un vēl vairāk mīlestības. Ceru, ka šīs pozitīvās emocijas saņems arī visi skatītāji,” izteicies viens no filmas režisoriem – Janno Peldmā.

Jaunākajā filmā par suņu meitenes Lotes piedzīvojumiem Izgudrotāju ciemā ierodas divi zinātnieki – Kārlis Jenots un Viktors Vīķis. Viņi ir nolēmuši piedalīties sacensībās, kuru dalībniekiem jāsavāc pēc iespējas vairāk tautasdziesmu. Abu vislielākais sapnis ir ierakstīt, kā dzied mītiskais ugunsspļāvējs pūķis. To padzirdējušas, ceļā nolemj doties arī Lote un viņas mazā māšele Rozīte.

Latvijas filmu studijas “Rija” un Igaunijas studijas “Eesti Joonisfilm” sadarbībā tapušās filmas pirmizrāde Latvijā paredzēta 21.februārī, bet no 22.februāra to varēs noskatīties Latvijas kinoteātros un interneta platformā “Shortcut.lv”.

Kā ziņots, “Lote un pazudušie pūķi” iekļauta Berlīnes starptautiskā kinofestivāla programmas konkursā “Generation”, kur tā sacentīsies ar citām bērnu un jauniešu auditorijai veidotām filmām.

Berlīnes starptautiskais kinofestivāls norisināsies no 2019.gada 7.februāra līdz 17.februārim.

Filma “Lote un pazudušie pūķi” iekļauta Igaunijas Filmu institūta Simtgades filmu programmā.

LA.lv