×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. maijs, 2013
Drukāt

Igaunijā plāno iznīdēt tur parādījušos šakāļus

conservationbiology.comconservationbiology.com

Igaunijā tiks sperti nepieciešamie soļi, lai iznīdētu tur parādījušos šakāļus, pavēstīja Vides ministrijas amatpersonas, norādot, ka Igaunijas ekosistēmai šakāļi ir sveša suga.

Ar šo apņemšanos ministrija nākusi klajā pēc tam, kad Igaunijā atrasts viens šakālis, turklāt bijuši vairāki gadījumi, kad šīs sugas pārstāvji redzēti.

Vides aizsardzības struktūru amatpersonas apliecinājušas, ka tām ir zināms par trim šakāļiem Matsalu mitrājos Igaunijas rietumdaļā, teiks paziņojumā.

Vēl viens šakālis esot manīts Hījumā salā, kur dzīvnieks, kā uzskata eksperti, varētu būt nokļuvis ziemas mēnešos, ejot pa ledu.

Ir saņemti arī neapstiprināti ziņojumi par Sāmsalā un Vīlandes apriņķī redzētiem šakāļiem.

Vides pārvalde patlaban veic Igaunijas šakāļu populācijas izpēti, lai noteiktu dzīvnieku skaitu, atrašanās vietas, iepazītu to uzvedību, kā arī mēģinātu noskaidrot, cik ātri šakāļu populācija varētu pieaugt.

Aģentūra plāno sagatavot pārskatu līdz rudenim un likvidēt šakāļus nākamās medību sezonas laikā.

“Mērķis iznīdēt šai videi svešo sugu noteikts, ņemot vērā apstākli, ka gadījumā, ja populācija pielāgojas, tā var ātri vairoties,” skaidroja Vides pārvaldes reģionālā direktore Kaja Lotmane.

Līdz ar to varētu rasties draudi vietējām sugām, piemēram, putniem, kas ligzdo uz zemes, viņa uzsvēra.

Ir maz ticams, ka šakāļi Igaunijā uzradušies dabīgā ceļā, norādīja amatpersona.

“Starptautiskā līmenī pastāv vairāki noteikumi attiecībā uz gadījumiem, kad tiek pamanīta jauna svešas sugas populācija. Viens no svarīgākajiem principiem ir, ka šī suga tiek, cik vien ātri iespējams, iznīdēta, pirms tas ir kļuvis par sarežģītu, dārgu un neiespējamu procesu,” skaidroja Lotmane.

Tomēr jau šajā situācijā iznīdēšana var izrādīties grūts darbs.

“Mums ir jāatzīst, ka darīšana ir ar grūti pamanāmu un gudru dzīvnieku, kuru notvert nebūs viegli,” norādīja Lotmane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+