×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2013
Drukāt

Igaunijā plašā mērogā atmazgāta nauda no Krievijas un Latvijas

Foto - LETAFoto - LETA

Igaunijā atklāta plaša mēroga krāpšanas shēma, ka no Krievijas un Latvijas uz Igauniju tika pārskaitīta nauda, kur to konvertēja ASV dolāros vai eiro, izņēma skaidrā naudā un pārveda atpakaļ uz Krieviju, trešdien vēstīja laikraksts “Postimees”.

“Postimees” ziņoja, ka noziedzīgais tīkls bija organizēts ap Igaunijas kompāniju “Ateka”, kas pārsvarā sadarbojās ar Krievijas un Latvijas firmām.

“Aiz tā ir grupa politiķu, uzņēmēju un ar organizēto noziedzību saistītu cilvēku,” laikrakstam atzinis Igaunijas Drošības policijas ģenerāldirektors Raivo Aegs.

“Postimees” vēstīja, ka dažreiz tikusi izmantota arī sarežģītāka shēma, ka nauda tika pārskaitīta no viena konta uz otru, tika izveidotas jaunas kompānijas, sajauktas naudas plūsmas pēdas, bet pamatā mērķis palika tas pats ‒ no Krievijas saņemtu naudu Igaunijā konvertēja un skaidra naudā izveda no valsts.

“Statistikas dati liecina, ka pēc “Ateka” slēgšanas skaidras naudas pārvešana uz Krieviju samazinājās piecas reizes,” norādījusi Igaunijas Centrālās kriminālpolicijas Krimināli gūto līdzekļu biroja vadītāja Krista Āsa.

2013.gada sākumā izmeklēšana tika pabeigta arī pret četrām privātpersonām ‒ Antonu Geru, Sergeju Kirillovu, Sergeju Golubajevu un Andrusu Kohu, kuriem izvirzītas apsūdzības.

Gaidāms, ka tiesas prāvas Igaunijas vēsturē lielākajā naudas atmazgāšanas lietā, kas tika izmeklēta četrus gadus, sāksies rudenī.

Apsūdzības liecina, ka shēmā Igaunijā tika legalizēti 64 miljoni eiro (45 miljoni latu) nelegāli iegūtu līdzekļu, no tiem izmeklēšana paspēja arestēt apmēram četrus miljonus eiro (2,8 miljonus latu).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+