Mobilā versija
-2.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
5. maijs, 2014
Drukāt

Igaunijā sākušies ikgadējie militārie manevri “Pavasara vētra”

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Igaunijā pirmdien sākušās ikgadējās militārās mācības “Kevadtorm” (“Pavasara vētra”), kurās piedalās gandrīz 6000 Igaunijas un NATO sabiedroto valstu karavīru.

Militārās mācības ilgs trīs nedēļas līdz 23.maijam.

Manevros piedalās Igaunijas aizsardzības spēku, Aizsardzības līgas un rezerves spēku karavīri, kā arī rekordliels skaits sabiedroto valstu karavīru.

Uz mācībām Igaunijā ieradušās kājnieku vienības no Lielbritānijas un Latvijas, izpletņlēcēju vienība no ASV, kā arī Lietuvas karavīri, kas mācībās iejutušies pretinieku lomā kopā ar Igaunijas elitāro militāro vienību “Scoutsbattalion”.

Mācībās piedalās arī Polijas iznīcinātāji “Su-22” un pretgaisa aizsardzības vienība ar raķešu kompleksu “SA-8”, kā arī Beļģijas pretgaisa aizsardzības spēki un Francijas armijas kiberaizsardzības vienība.

Manevri norisinās Veru, Valgas, Tartu, Viljandu un Pelvas apriņķī, bet kā kā atbalsta infrastruktūra tiks izmantota arī Emari gaisa spēku bāze un Aizsardzības spēku loģistikas centrs Pērnavā.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+