×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. oktobris, 2014
Drukāt

Igaunijā skolēns mācību stundas laikā nošauj skolotāju (papildināts) (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

A pupil is comforted by his mother after he went out of the school where a teacher was shot dead by a teenager on October 27, 2014 in Viljandi, southern Estonia. A female teacher was shot dead during a German lesson on Monday by a teenage male pupil in the first case of its kind in the Baltic state. The 15-year-old assailant, who has been taken into custody, used a gun registered to his father, police said. AFP PHOTO / SAKALA / ELMO RIIG +++ ESTONIA OUT

Igaunijas pilsētā Vīlandē kāds skolēns stundas laikā sašāvis skolotāju, kura no gūtajiem ievainojumiem vēlāk mira, informē Igaunijas interneta vietne “delfi.ee”.

Igaunijas policijas pārstāvis pastāstījis, ka negadījums noticis pēcpusdienā, dažas minūtes pirms pulksten 14:00. Policijai izdevies aizturēt vainīgo skolēnu – kādu 15 gadus vecu šīs mācību iestādes audzēkni. Raidsabiedrības “ERR” interneta vietne informē, ka šāvējam ieroci atņēma skolas darbinieki, kuri puisi arī nodeva policijas rīcībā. Revolveris piederot skolēna tēvam un ir oficiāli reģistrēts, ziņo BNS.

Igaunijas laikraksta “Postimees” interneta vietne informē, ka šāvēja upuris bija 56 gadus vecā vācu valodas skolotāja Ene Sarapa, kura šajā mācību iestādē strādāja kopš 2007. gada.

Igaunijas mediji paziņojuši, ka pēc apšaudes policija evakuējusi bērnus no skolas. Ne pasniedzējiem, ne audzēkņiem briesmas vairs nedraudot. Pagaidām šāvēja motīvi nav zināmi. Apšaudes brīdī klasē atradās arī četri skolēni. Neviens no viņiem uzbrukumā nav cietis.

Igaunijas plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka šāvējs sociālajā tīklā “Facebook” ievietojis attēlus par šaujamieročiem un karu, kā arī aprīlī ierakstījis: “Nenosodiet mani par to, ka esmu kluss. Neviens skaļi neplāno slepkavību.” Savukārt janvārī viņš veicis šādu ierakstu: “Tu manī iedvesmo sērijslepkavu.”

Policijā aģentūru BNS informēja, ka skolotāju nošāvušais pusaudzis iepriekš nav izdarījis pārkāpumus, taču aprīlī bija uz skolu atnesis nazi.

Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass jau izteicis līdzjūtību upures ģimenei. “Vīlandē notikusī šaušana mūs visus ir satriekusi. Visa Igaunija šodien savās domās ir kopā ar vīlandiešiem,” paziņoja Reivass.

Līdzjūtību skolotājas tuviniekiem un skolas kolektīvam izteicis arī Igaunijas prezidents Tomaass Hendriks Ilvess, norādot: “Šis gadījums nav vienas skolas vai vienas pilsētas traģēdija. Tā ir visas Igaunijas traģēdija. Tās ir skumjas un trieciens mums visiem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. “šāvēja upuris bija 56 gadus vecā vācu valodas skolotāja”
    – – – – – – – – –
    Kāpēc VĀCU valodas skolotāja?

    • Tāpēc, ka kādam vai kādiem ir naids uz vāciešiem, kuri tie ir? Uzmini nu!!!!! Nabaga puisis, vai tiešām jau tik tālu ………

Draugiem Facebook Twitter Google+