×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

Igaunijā skolnieks skolotāju nošāvis, jo viņam to esot likusi balss galvā

Foto - Stock.xchng. Ilustratīvs attēlsFoto - Stock.xchng. Ilustratīvs attēls

Devītās klases skolnieks Vahurs Rūts, kurš pirmdien nošāva savu vācu valodas skolotāju Igaunijas dienvidu pilsētā Vīlandē, nopratināšanas laikā sacījis, ka galvā esot dzirdējis balsi, kas likusi viņam atklāt uguni, piektdien vēstīja laikraksts “Eesti Paevaleht”.

Rūta advokāts Mihkels Gavers teica, ka zēns nožēlojot izdarīto. Advokāts sacīja, ka Rūtam galvā esot atskanējusi balss, kas teikusi, ka viņam ir jānošauj skolotāja.

Tomēr prokurore Kaire Henilane uzstāja, ka 15 gadus vecais šāvējs neesot paudis no sirds izteiktu nožēlu. Reģionālās prokuratūras preses dienestā norādīja, ka krimināllikumā par nožēlas izpaudumu netiek uzskatīts jebkurš paziņojums par nožēlu, bet gan nožēla, kas tiek pausta gan vārdos, gan darbos, gan uzvedībā.

Policijas veiktās kratīšanas laikā aizdomās turētā dzīvesvietā netika atrasti citi šaujamieroči, tomēr policija konfiscēja vairākus datorus, kuru saturs tagad tiks analizēts. Rūta ģimenes locekļi tiek iztaujāti liecinieka statusā.

Rūta ģimenes locekļi izplatīja paziņojumu, kurā atzina, ka pēc notikušā ir šokēti.

“Mūsu ģimene ir šokēta. Pirmdien notikušais ir neaptverams un ļoti traģisks. Visi mūsu ģimenes locekļi izsaka līdzjūtību skolotājas Enes Sarapas tuviniekiem. Pašlaik varam lūgt vienīgi sapratni un to, lai mums ļauj izciest savas sāpes mierā un meklēt atbildes uz jautājumu kādēļ,” teikts Rūta ģimenes paziņojumā.

Jau vēstīts, ka otrdien Rūta veselības stāvoklis strauji pasliktinājās un viņš tika nogādāts slimnīcā, kur policijas izmeklētājiem bija iespēja pabeigt aizdomas turētā nopratināšanu. Prokuratūra nav centusies panākt formālu viņa apcietināšanu.

Pirmdien Rūts skolā Vīlandē nošāva savu 56 gadus veco vācu valodas skolotāju Eni Sarapu.

Sākotnējā informācija liecina, ka skolnieks šāvis no savam tēvam piederoša revolvera. Šaušanas motīvs un tas, kā zēns piekļuvis aizslēgtā seifā glabātajam ierocim, pagaidām nav zināms. Šaušanas laikā klasē atradās vairāki citi skolēni, bet uz citiem viņš nav mēģinājis šaut.

Kriminālprocess notiek pēc Igaunijas Sodu kodeksa panta par slepkavību. Izmeklēšanu veic Dienvidu prefektūra un vada Dienvidu reģionālā prokuratūra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+