×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
24. februāris, 2012
Drukāt

Igaunija svin neatkarības dienu

karogs

Igaunijas amatpersonas, diplomāti un patriotiski noskaņotie pilsoņi šodien piedalās svinīgos pasākumos, godinot valsti tās pastāvēšanas 94. gadadienā, vēsta nacionālā raidorganizācija ERR.

 

Svinību centrs šogad ir Tartu, kur Neatkarības dienas sarīkojumus apmeklē prezidents Tomass Hendriks Ilvess, premjerministrs Andruss Ansips, valdības un parlamenta locekļi, diplomātiskā korpusa pārstāvji. Svētku programma sākās agri no rīta – plkst.7.24 ar karoga pacelšanas ceremoniju Tartu Vecās observatorijas tornī. Līdzīga ceremonija notika Tallinā plkst.7.35, un tajā uzrunu sacīja parlamenta spīkere Ene Ergma.

Godinot Igaunijas neatkarības karā kritušos, pie Tartu Kalevipoega pieminekļa tika nolikti ziedi. Tam seko dievkalpojums, kas sācies plkst.11 svētā Jāņa baznīcā. Brīvības alejā līdzās rātslaukumam vēl notiks tradicionālā neatkarības dienas armijas parāde, kurā piedalīsies aptuveni 1000 karavīru.

Jau pēcpusdienā premjerministrs Ansips Tartu universitātē pasniegs apbalvojumus par sasniegumiem zinātnē, sportā un kultūrā. Svinības noslēgsies ar koncertu, kā arī prezidenta un viņa kundzes pieņemšanu Tartu Vanemuines teātrī. Drīz pēc vakara notikuma sākuma prezidents uzstāsies ar Neatkarības dienas runu, apliecināja viņa birojā.

Igaunijas Republikas dzimšanas diena ir 1918. gada 24. februāris, kad Tallinā Igaunijas glābšanas komiteja nāca klajā ar manifestu, kurā tā vērsās pie Igaunijas tautām, pasludinot neatkarīgu un demokrātisku republiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+