×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

Igaunija un Somija vienojas par sašķidrinātās gāzes termināli (3)

Foto: Fotolia.comFoto: Fotolia.com

detailed illustration of a Isometric Gas Tanker Ship in rear view This illustration is saved in EPS10 with color space in RGB.

Igaunija un Somija piektdienas vakarā parakstījušas kopīgo nodomu memorandu par dabasgāzes cauruļvadu “BalticConnector”, kas savienos abas valstis, un divu sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļu būvniecību, vēsta raidorganizācija ERR.

Vienošanās paredz, ka Igaunijas un Somijas LNG termināļu attīstītāji sāks sadarbību ar mērķi uzbūvēt LNG termināļus abos Somijas līča krastos. Sākotnējie plāni paredzēja, ka tiks izveidots viens liels reģionālais terminālis, taču Igaunija un Somija nespēja vienoties par tā atrašanās vietu.

Igaunijas ekonomikas un komunikāciju ministrs Juhans Parts norādīja, ka šī vienošanās ir ilgu pārrunu rezultāts un tā bija nepieciešama abām partnervalstīm.

Memorands nosaka, ka projekta attīstītājiem Somijā un Igaunijā līdz maijam beigām regulatoriem un Eiropas Komisijai jāiesniedz krietni detalizētāki šī kopprojekta tehniskie un ekonomiskie parametri.

Kā ziņots, Baltijas valstīm nespējot vienoties par labāko valsti reģionālam Eiropas Savienības finansētam sašķidrinātās dabasgāzes terminālim, Eiropas Komisija piesaistīja konsultantus “Booz&Company”. Konsultanti savā ziņojumā norādīja uz vairumu priekšrocību, termināli būvējot Igaunijā, kā arī uzsvēra vairāku citu projektu nozīmi gāzes piegādes jomā. Līdzīgi ieguvumi tika minēti arī scenārijam, ja terminālis tiktu būvēts Somijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Apsveicu Igauniju. Tā ir jācīnās par savām interesēm. Bet – kāpēc ne Latvijā?

  2. ĻOTI PRIECĀJOS PAR MŪSU ZIEMEĻU KAIMIŅIEM IGAUNĪŠIEM!!! LAI IADODAS!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+