Foto – Juris Kalniņš

Igaunijā uzvara, Lietuvā zaudējumi 0

BK “Jēkabpils” Baltijas basketbola līgas (BBL) spēlē Tallinā kārtējo reizi uzveica igauņus, bet “Barons/LDz” un “Jūrmala/Fēnikss” no Lietuvas pārveda pa zaudējumam.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Neveiksmīgais sezonas sākums BK “Jēkabpils” treneriem un kluba vadītājiem licis ķerties pie komandas revīzijas, iesaistot tajā divus lietuviešus. Modests Kumpis pērn spēlēja Šauļos, Ronalds Rutkausks – Pērnavas komandā Igaunijā. Debitējot Jēkabpils komandā, abi bija starp uzbrukuma līderiem un kopā izcīnīja 17 atlēkušās bumbas, bet Rinalda Sirsniņa (attēlā) rēķinā 19 punkti.

“Laba spēle un lieliska atmosfēra komandā,” pēc uzvaras Tallinā pret “TTÜ” ar 84:65 atzina BK “Jēkabpils” treneris Igors Miglinieks. Spēles gaitā mājinieki ne reizi netika vadībā, bet viesu pārsvars brīžiem pārsniedza 20 punktus. Igauņiem pusi ražas guva Kiurs Akenprargs (32 punkti), taču viens nav karotājs. Jēkabpils vīri pārliecinoši uzvarēja cīņā zem groziem (44: 24) un no tuvas distances guva 26 punktus. Pēc savainojuma izārstēšanas laukumā atgriezās Pāvels Veselovs, tomēr jēkabpilieši līdz šim vēl nevienu spēli nav aizvadījuši pilnā sastāvā. Komanda palika Igaunijā, lai vakar Rakverē mērotos spēkiem ar “Tarvas”.

Tikmēr divas mūsu komandas piedzīvoja pa pamatīgam zaudējumam Lietuvā. “Barons/LDz” Ķēdaiņos ieradās tikai astoņu spēlētāju sastāvā, turklāt komandas pašreizējā komplektācija šķiet visai nepilnīga. Spēles pirmo ceturtdaļu rīdzinieki uzvarēja, taču turpinājumā pārsvars bija mājinieku komandai “Nevežis”, un viesus neizglāba ne latvieši, ne abi amerikāņi. “Jūrmala/Fēnikss” Prieņos sacentās ar “Vytautas”, kas plāno šosezon Lietuvas čempionātā cīnīties par medaļām un uzvarēja visās ceturtdaļās, otrajā puslaikā sasniedzot 20 punktu pārsvaru. “Vytautas” ar divām uzvarām ir līdervienība BBL B grupā, līderi, jūrmalniekiem un jēkabpiliešiem pa vienai uzvarai divās spēlēs.

BK “Ventspils”, gatavojoties FIBA Eiropas kausa izcīņas spēlēm, uz pārbaudes laiku piesaistīts aizsargs Demjērs Pitss no ASV, kurš iepriekšējo sezonu aizvadīja Itālijas otrajā līgā. Ventspilniekus skārusi savainojumu sērga – Rihards Lomažs nevarēs spēlēt pusotru mēnesi, Artjoms Butjankovs ārstē potītes traumu, amerikānis Alans Viginss šosezon vēl nav piedalījies nevienā spēlē, bet Mihails Aņisimovs esot sasirdzis.

Rezultāti. Basketbols

BALTIJAS LĪGA

“TTÜ” – BK “Jēkabpils” 65:84 (13:23, 33:37, 52:59). Sirsniņš 19, Rutkausks 17+9AB, Kumpis 15.

“Nevežis” – “Barons/LDz” 85:60 (20:25, 44:42, 60:47). Freimanis 13, Rolends, Zonne pa 12.

“Vytautas” – “Jūrmala/Fēnikss” 88:71 (26:24, 46:39, 69:53). Jeromanovs 13, Pinete 10. Gromovs 8.