×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Igaunijas aizsardzības ministrs: Baltijas valstu pretgaisa aizsardzības sistēma ir atbilstošā līmenī

LETA/AFPLETA/AFP

Pašreizējā Baltijas valstu pretgaisa aizsardzība ir atbilstošā līmenī, paziņojis Igaunijas aizsardzības ministrs Svens Miksers.

“Runājot par pretgaisa aizsardzību, tad [jāsaka, ka] visu pretgaisa aizsardzības funkciju veikšanai līdz šim pastiprinātā pretgaisa aizsardzība ir atbilstošā līmenī,” ministrs teica intervijā ziņu aģentūrai BNS.

“Kas attiecas uz citiem militārajiem uzdevumiem, tad mums ir kur iet. Mēs strādājam, lai NATO vadības elements būtu pārstāvēts arī Igaunijā, lai vadītu pie mums ieradušos sabiedroto spēku apakšvienību karavīrus. Lai mums būtu infrastruktūra, kas nepieciešamības gadījumā spēj atbalstīt pastiprinātu sabiedroto kontingentu. Lai mums būtu aizsardzības plāni, kas ir labi izstrādāti mācībās un nodrošināti ar reālu militāro potenciālu. Lai mums būtu iepriekšējā pozicionēšana vai iepriekš izvietots aprīkojums, kas nepieciešamības gadījumā ļauj ātri sākt darboties kopā ar sabiedrotajiem,” Igaunijas aizsardzības sektora mērķus uzskaitīja Miksers.

“Šis darbs turpinās nepārtraukti, bet tieši Baltijas valstu pretgaisa aizsardzība ir parādījusi sevi kā labu un funkcionējošu lēmumu,” viņš piebilda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+