×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Igaunijas aizsardzības ministrs: Jābūt gataviem arī neiedomājamajam (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Igaunijas aizsardzības ministrs Svens Miksers atzinis, ka par valsts aizsardzību atbildīgajām iestādēm jābūt gatavām dažādām provokācijām, bet uzsvēra, ka Krievija noteikti nevar iekarot Igauniju četru stundu laikā.

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess intervijā laikrakstam “The Daily Telegraph” pauda viedokli, ka Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgiem NATO spēkiem. Prezidents arī izteicās, ka Krievijas karavīri, ja Maskava dotu tādu rīkojumu, varētu no robežas pie Narvas sasniegt Tallinu nieka četru stundu laikā.

“Es uzskatu, ka prezidenta Ilvesa “četru stundu” piezīme bija domāta, lai ilustrētu Krievijas Federācijas lēmumu pieņemšanas procesu un bruņoto spēku izvietošanas ātrumu, bet prezidents noteikti nevēlas apgalvot, ka Igaunija var tikt iekarota četrās stundās. Tas nav iespējams,” paziņoja ministrs. Miksers norādīja, ka Krievija pēdējos gados savos vārdos un darbos kļuvusi daudz agresīvāka. Tā regulāri rīko apjomīgas militārās mācības, kuru aizsegā iespējams sagatavot vēl provokatīvākus soļus.

“Igaunija šodien nesaskaras ar tieša militāra uzbrukuma draudiem, bet tiem, kas atbildīgi par valsts aizsardzību, jādomā arī par neiedomājamo,” norādīja Miksers. “Tādēļ aizsardzība ir visu laiku jāstiprina. Mūsu mērķis ir gan palielināt NATO reaģēšanas ātrumu, gan sabiedroto klātbūtni Igaunijā. Tas darāms gan ar sabiedroto papildu vienībām, gan iepriekš izvietotu ekipējumu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jabut gatavam ari tam ka neviens neuzbruks, ka nevienam 100 gadus jus nevajag.

Draugiem Facebook Twitter Google+