×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

Igaunijas Ārlietu ministrija: bēgļu uzņemšanai ES dalībvalstīs jāpaliek brīvprātīgai

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Igaunijas pozīcija ir tāda, ka bēgļu uzņemšanai Eiropas Savienības teritorijā ir jāpaliek brīvprātīgai dalībvalstu izvēlei, paziņoja Igaunijas Ārlietu ministrija.

Ministrijas preses pārstāve Marianna Sudakova aģentūrai BNS teica, ka situācija ES dienvidu dalībvalstīs ir patiešām nopietna un sarežģīta, un risinājuma atrašana ir visu dalībvalstu rūpes un uzdevums. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka Igaunijas pozīcija ir tāda, ka bēgļu izvietošanai arī turpmāk ir jābūt brīvprātīgai. “Mēs esam pauduši savu pozīciju gan ES Padomē, gan citās Eiropas Savienības sanāksmēs, un tā nav mainījusies,” sacīja Sudakova.

Igaunijas Ārlietu ministrijas preses pārstāve teica, ka visām dalībvalstīm ir jāatrod veids, kā palīdzēt cilvēkiem, kas ir aizbēguši no vardarbības, un ir jāatbalsta tās dalībvalstis, kas ir uzņēmušas visvairāk bēgļu.

Vācijas starptautiskā raidsabiedrība “Deutsche Welle” iepriekš vēstīja, ka Igaunija, Slovākija un Ungārija ir trīs ES dalībvalstis Austrumeiropā, kas iebilst pret plāniem visām dalībvalstīm uzlikt par pienākumu kopīgi dalīt bēgļu, kas ierodas pāri Vidusjūrai, uzņemšanu ar valstīm, kurās bēgļi ierodas. Eiropas Komisija rīt gatavojas paziņot detalizētu plānu, tomēr ir gaidāma pretestība no vairākām bloka dalībvalstīm, tostarp Britānijas un Austrumeiropas valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+