×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Igaunijas avīze: Krievija pie Lietuvas robežas Baltkrievijā izvieto uzbrukuma lidmašīnas (21)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievija Baltkrievijā netālu no Lietuvas robežas izvieto uzbrukuma lidmašīnas, kas varētu sasniegt gaisa bāzi Šauļos, pirms tur bāzētie NATO iznīcinātāji spētu pacelties gaisā, vēstīja Igaunijas laikraksts “Postimees”, atsaucoties uz aizsardzības ekspertu teikto.

Krievija iegūs kontroli Baranoviču vai Lidas lidlaukā Baltkrievijas rietumos, vai varbūt arī abos, vēstīja laikraksts. Aviācijas pulks, ko veido 24 iznīcinātāji, varētu tikt izvietots vienā no gaisa spēku bāzēm. Piemēram, Lida atrodas vien 35 kilometru attālumā no Lietuvas robežas.

“Viena pulka izvietošana tur ir droša, un ir iespējams, ka tiks izvietoti vairāki, “Postimees” teicis Igaunijas aizsardzības politikas eksperts Kārels Kāss. Gaisa spēku bāzēs tiks izvietoti iznīcinātāji “Sukhoi SU-27SM3”. SM3 norāda, ka tā ir iznīcinātāja modernizēta versija. Iznīcinātāji ir aprīkoti ar “gaiss-zeme” tipa raķetēm, kas tiek izmantotas uz sauszemes vai jūrā esošu mērķu iznīcināšanai.

Savukārt atvaļinātais brigādes ģenerālis Urmass Rozimegi norādīja, ka tie nav pārākuma gaisā iznīcinātāji, bet gan uzbrukuma lidmašīnas.

Kāss stāstīja, ka Krievijas rīcība palielinās šīs valsts militārās gatavības līmeni Baltijas reģionā. Viņš piebilda, ka gadījumā, ja Krievija tā rīkotos aizsardzības mērķu vārdā, tā neizvietotu aviācijas pulkus pierobežā. Tādā gadījumā butu saprātīgi tos izvietot tālāk no robežas, jo tad ienaidniekam būtu grūtāk tiem trāpīt. Ierasti bāzes pie robežas tiek izmantotas uzbrukuma, nevis aizsardzības operācijām.

Rozimegi sacīja, ka Krievijas gaisa spēku atrašanās palielina apdraudējuma līmeni Lietuvas robežas tuvumā, jo samazināsies reaģēšanas laiks. Iznīcinātāju radarā var ieraudzīt pēc tā pacelšanās, tomēr ne uzreiz, jo ikvienam radaram ir tā dēvētā aklā zona. Lietuva izmanto P-18 radaru. “Tas ir labs radars, bet tas neredz zemāk par tūkstoš metriem,” piebilda atvaļinātais brigādes ģenerālis, norādot, ka tad, kad radars identificēs iznīcinātāju, par to tiks informēti NATO patrulēšanas misijas Baltijas valstu gaisa telpā iznīcinātāji, kas bāzēti Šauļos.

No Šauļiem līdz Lidai ir 256 kilometru, kas nozīmē, ka Krievijas iznīcinātājiem būs nepieciešamas desmit minūtes, lai nonāktu Lietuvas gaisa spēku bāzē.

Rozimegi sacīja, ka Krievijas lēmums izveidot gaisa bāzes pie NATO robežas vēl vairāk saasinās saspīlējumu starp Krieviju un Rietumiem. Vienlaikus viņš pauda pārliecību, ka Krievija savus iznīcinātājus pie robežas nogādā vienīgi sava spēka demonstrēšanai. Kā ieteica Rozimegi, NATO vajadzētu nosūtīt skaidru signālu un palielināt pretgaisa aizsardzības spējas.

Igaunijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis Pēters Kuimets “Postimees” teica, ka Krievija savus iznīcinātājus Baranovičos sāka izvietot šā gada sākumā. “Ņemot vērā, ka Baltijas jūras reģions ir viens no mierīgākajiem pasaulē, Krievijas palielinātās militārās spējas ir nepamatotas un neizprotamas,” viņš sacīja. Kuimets piebilda, ka Krievijas lēmumam izvietot savas gaisa spēku bāzes Baltkrievijā nevajadzētu piedēvēt pārlieku nozīmīgumu, jo tā ir tikai daļa no Krievijas militāro spēju pastiprināšanas rietumu virzienā. Kāss piekrita Kuimeta paustajam viedoklim.

Kuimets teica, ka Krievijas rīcības dēļ ir jāpalielina NATO klātbūtne reģionā un jāpalielina reaģēšanas ātrums. “Tas noteikti tiks pārrunāts NATO samitā septembrī Velsā,” paziņoja Igaunijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. leisi sanems pirmo triecienu…..

 2. vēl tikai putins nav mētelīti virinājis, ieraudzīsiet, apkritīsiet

 3. šinī bildē lidaparāts ir paredzts tieši treniņiem, divvietīgā versija ir treniņiem , lidaparāts spējigs veikt visas operācijas automātiskajā mērķu meklēšanas re;zim;a otrs pilots nav nepiecie;asms , teorētiski arī pirmais,. Ja tā ir taisnība tad gods igauņiem tika parādits no krievijas puses ar labas technikas klātbūtni

 4. jak 130 kaujas lidmašina, lido līdz virsskaņas atrumam ,piemerota virszemes militāras technikas iznicinašanai, . Jak130 aprīkota ar vektordzinejiem , piemērotākais lidaparāts treniņlidojumiem . Spēj simulēt jeb kuras klases lidaparāta manevrēšanas režimus Nato spēku radari to praktiski neredz , jo pārvietojas praktiski apliecot jebkuru ieplaku vai dabisku šķersli kā pauguru vai kalnu. iespējams labākais mazais kaujas lidaparāts pasaulē .

 5. Es jau sen teicu – Ventspilī – avio bāzes kuģi !!!

 6. Viens ASV avio bāzes kuģis Liepājā un visas šāda veida problēmas ir atrisinātas…

 7. Nato mes nesam vajadzigi,neviens mus neaizsargas ,,,tagad plust tada melu lavina ko pasviez asv ,,musejie uzreiz druka ,,tapat ka asv neparbaudot notiekoso ,3 dienas uz prieksu zin kas ir vainigs …
  Eiropa ja nemaldos ir 137 Asv kara bazes ,,kotad uztraucaties ?
  Vova liek miksto uz asv propogandu …

 8. nesaprotat,Latvijai ir japamet ES un jakljust par neatkarigu valsti! nekadus brunjojumus nav jaieperk jo nevienam taa Latvija nav vajadziga,te nav ko laupit,nav nekaa vertiga lai kads ar varu iekarotu!! tiklidz Latvija kljus neatkariga,uzlabosies pashmaju razhjoshana visaas jomaas un citas valstis rekjinasies ar mums!nevis kaa tagad ES dikte savus noteikumus un iznicina visas iespejas uznjemejdarbibai,lai varetu pec kadiem gadiem piegadat tikai savu steroidu produkciju!

  • Kā iedomājies -mēs pilnīgi neatkarīga valsts???!!!!!!!!!!!!!!! Daļa mūsu robeža ir Baltijas jūra- tas intresē Krieviju- LOGS UZ EIROPU. Piedod, esmu reāliste, ja jāizvēlas , tad jau labāk ES nekā zem krievu jūga.Protams , es gribu dzīvot neatkarīgā valstī, bet dotajā brīdī , mēs vienkārši to nevaram atļauties.Esmu pārliecināta , 2017 g. pēc referenduma Lielbritānijā, viņi izstāsies no ES, tad ar domāsim ,ko darīt, bet šobrīd mums ir jānogaida. Un vēl, kā iedomājies – neatkarīga Latvija, parādos līdz ausīm, kā mēs atjaunosim mūsu ražotnes, ja jau tagad mazajiem uzņēmējiem ir grūti iekarot Eiropas un Krievijas tirgus.

 9. Pretīgi…Šitie neko citu nedrukā kā tikai provocējošus rakstus.Vienas baumas.Kāds teica to,kāds šito…Un visi teicēji kkur nezinkur.Igauņi saka ka pie Lietuvas…Kāpēc Lietuva nesaka neko?

 10. Ko var njemties,un ko tad Krievijai dariit,ja Baltijas valstiis ari jau ierodas visaadi …..vai tad vinjai vairs pat aizsargaaties nevajadzeetu no ta merglja provokaacijaam…

 11. Slavenā Vanga jau teica,ka karš sāksies no Ukrainas.

 12. 1941.gadā arī bija pilna pierobeža ar tehniku,munīciju,degvielu. Vācietim bija viegls kara laupījums.

 13. pareizi dara jo obams caur baltkrieviju grib ieliist krievijas teritorijaa latvieshi attopieties muus ar varu iedzina eiropaa taapat citas tautas grib iedziit eiropaa labumus sola bet taalaak dziivojat kaa gribat porosenka jau teica ka visas ruupniicas sleegsies ciet bet kijevaa notiek tas pats kas pie mums viss likvideets palikushi zemnieki un tie arii chut tik velk garu eiropa grib visu pasauli ienjemt atceraties un vienreiz naakat pie praata mums kara nevajaga

 14. Ievērojiet, tās ir uzbrukuma lidmašīnas! Krievija, tāpat kā PSRS, pie robežas nekad neizvieto aizsardzības ieročus.Kādiem mērķiem ir domāti Francijā ražotie kuģi? Vai aizsardzībai vajadzīgi desantkuģi, desantkaraspēks? Arī tanki nav domāti aizsardzībai, bet uzbrukumam.

 15. Nu beidziet taču BNS žurnālisti te celt paniku. Nolieciet emocijas malā un nebaidiet ļautiņus. Padomājiet ar vēsu prātu, kāds ir NATO valstu militārais potenciāls un kāds Krievijas militārais potenciāls, lai kāds te sāktu kariņus. Zinu, ka kaislību uzkurināšana un sensāciju tiražēšana ir žurnālistu stihija, tomēr visu jādara ar mēru.

 16. Cik ir iespēju bruņojaties tautieši. Vēlāk noderēs:(

 17. Kad krievija saņems Francijā izgatavotos abus kara kuģus, tad vienu iespējams novirzīs uz Liepājas vai Ventspils ostām kur Osipova un Kvarcova komandētie pašaizsardzības spēki tos sagaidīs ar sālsmaizi.

 18. Diemžel,tā ir taisnība,un nekāds NATO mums neglābs,brīnos,kāpēc krievija ar mums vēl spēlējas..

Draugiem Facebook Twitter Google+