×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. janvāris, 2013
Drukāt

Igaunijas Bankas viceprezidents: arī Latvijai ilgtermiņā ir nepieciešams eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Arī Latvijai ilgtermiņā ir nepieciešams ieviest eiro, intervijā Latvijas Radio viedokli pauda Igaunijas Bankas viceprezidents Ilo Kāsiks (Ülo Kaasik).

Viņš atgādināja, ka arī Igaunija pirms eiro ieviešanas bija diskusijas, vai valstij ir nepieciešams atteikties no savas valūtas un ieviest eiro. “Vienmēr varam uzdot to pašu jautājumu – ja mēs nepievienojamies, vai notiks kas slikts? Jāsaka, ka tas nav atkarīgs no izmantotās valūtas – tas ir vairāk jautājums par to, vai iedzīvotāji, uzņēmumi, tirgi uzticas valsts ekonomiskajai politikai,” teica Kāsiks.

Igaunijas centrālās bankas pārstāvis pauda viedokli, ka Latvija šajā ziņā ir paveikusi labu darbu, ja tas tā  turpināsies, tad valūtas veidam nebūs būtiskas nozīmes. “Bet, skatoties ilgtermiņā, es domāju, ka arī latviešiem būtu vajadzīgs eiro,” teica Kāsiks.

Jautāts, vai Brisele varētu Latvijai nedot zaļo gaismu eiro ieviešanai, ņemot vērā sabiedrības negatīvo noskaņojumu, Kāsiks sacīja, ka no ekonomiskā skatu punkta valstij ir jāiekļaujas Māstrihtas kritērijos, bet izvēle par eiro ieviešanu ir jāizdara Latvijai pašai. “Ja  striktās prasības ir izpildītas, tad valsts var iestāties eiro zonā, bet galu  galā tas ir Latvijas iedzīvotāju un viņu ievēlēto politiķu lēmums. Galīgā izvēle ir jāizdara jums pašiem. Eiropas Komisijas konverģences ziņojums ir tikai par to, vai kritēriji ir vai nav izpildīti,” sacīja Igaunijas Bankas viceprezidents.

Kāsiks arī atzina, ka Igaunijas ekonomiskā attīstība liecina, ka  valūtas maiņa ir notikusi veiksmīgi – gan tehniski, jo nav bijušas problēmas saistībā ar pāreju uz eiro, gan arī ekonomiski. “Igaunijas ekonomikai un ekonomikas politikai uzticas daudz vairāk. Arī sabiedrības atbalsts eiro ir diezgan liels.  Manuprāt, iemesls tam ir tas, ka pēc krīzes mēs esam diezgan veiksmīgi atkopušies,” sacīja Igaunijas Bankas pārstāvis.

Viņš arī atzina, ka eiro ieviešana Igaunijai bija loģisks nākamais solis tās stratēģijas ietvaros, kuru valsts īsteno kopš neatkarības atgūšanas. “Tas bija loģisks lēmums, ka mums vajag vairāk integrēties Eiropā,” teica Kāsiks.

Latvija eiro plāno pievienoties eiro 2014.gadā. Igaunijā eiro ir ieviests pirms diviem gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+