×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Igaunijas Drošības policija: Krievijas īstenotā tautiešu politika ir pretrunā ar integrāciju

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas īstenotā tautiešu politika uzskatāma par nopietnu Igaunijas drošības apdraudējumu, secināts Igaunijas Drošības policijas (KaPo) ikgadējā ziņojumā.

Kaut arī pērn nav reģistrēti tieši draudi Igaunijas konstitucionālajai kārtībai, Krievijas vēstniecības diplomāti un slepeno dienestu darbinieki joprojām cenšas ietekmēt Igaunijā dzīvojošo krievu minoritāti, secināts ziņojumā.

Lai gan jautājums, vai Igaunijā dzīvojošā krievu kopiena uzskatāma par diasporu, būtu jārisina akadēmiskās diskusijās, KaPo secina, ka Igaunijā dzīvojošo krievu uzticība Krievijai un Igaunijas centieni integrēt minoritātes Igaunijas sabiedrībā nonāk savstarpējā pretrunā.

Krievijas izvērstā tautiešu politika Igaunijas Drošības policijas ziņojumā tiek raksturota gan kā Krievijas oficiālās ārpolitikas daļa, gan kā slepeni Krievijas centieni. Šīs politikas mērķis ir kavēt krievu kopienas etnisko un lingvistisko integrāciju, kā arī iekļaušanos Igaunijas izglītības sistēmā, uzskata KaPo.

Viens no Krievijas mērķiem bijis apgrūtināt pāreju uz igauņu valodu kā galveno mācību valodu Igaunijas krievu skolās. Krievijas vēstniecības diplomāti centušies nodibināt kontaktus ar šīs reformas pretiniekiem, piedāvājot viņiem gan juridisku, gan finansiālu atbalstu.

Tomēr Krievijai nav izdevies iegūt vērā ņemamu ietekmi uz šīs reformas mērķauditoriju – pedagogiem, skolēniem un vecākiem, rezumē Igaunijas Drošības policija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+